Právě otevřeno: dospělé oddělení, hudební oddělení, internet a čítárna
Archiv


Archiv
Rok:
Typ:
Dětské akce
Papuchalk Petr v knihovně
(16.10.2017 – , Vajgar)

"Papuchalk Petr v knihovně"
(říjen; pobočka Vajgar)
16. října 2017 navštívili dětské oddělení pobočky Vajgar třeťáci z 5.ZŠ. Vyslechli si besedu "Ilustrace, Papuchalk Petr a jeho kamarádi". Ptačího hrdinu závěrem sami výtvarně zpracovali.HRAVÉ ODPOLEDNE V KNIHOVNĚ
(22.11.2017 – 15:00, Vajgar)

22. listopadu proběhlo na pobočce Vajgar další "Hravé odpoledne". Děti si přišly zahrát turnaj v deskových hrách a zasoutěžily si také o možnost získat předplatné měsíčníku-komiksu Bart Simpson (projekt aktivní podpory komiksů v knihovnách v rámci projektu Den pro dětskou knihu).

Den pro dětskou knihu a vyhodnocení literárně výtvarné soutěže k výročí 125 let městské knihovny
(28.11.2017 – , Den pro dětskou knihu a vyhodnocení literárně výtvarné soutěže k výročí 125 let městské knihovny Dětské oddělení)

V úterý 28. 11. 2017 proběhl v městské knihovně Den pro dětskou knihu. Termín této celostátní akce připadá každoročně na sobotu před 1. adventní nedělí. Právě v tento čas je vhodné propagovat dětskou knihu a myslet na knihu jako dárek. 
V předvánoční náladě se nesla odpolední výtvarná dílnička. Děti vyráběly ozdoby v podobě papírových koulí, vánoční kapříky i přáníčka z papíru. Také zdobily čerty a anděly na kabátku papírového Kašpárka, aby byly připravené, až za týden přijde Mikuláš se svojí družinou.Oceněni byli i výherci soutěže Jak bude vypadat knihovna za 125 let. Do soutěže, kterou knihovna vyhlásila v rámci oslav svého 125. výročí, přišlo téměř 50 prací (výtvarných i literárních). Přihlásili se žáci ze základních škol, gymnázia i ZUŠ z Jindřichova Hradce a další děti, dále také žáci ze Šumavských Hoštic, Strážného i Písku. Porota z řad pracovníků knihovny vybrala 2, resp. 3 vítězné práce (za literární a výtvarnou část). V kategorii 6. - 9. třída zvítězila práce Adély Némethové z GVN J. Hradec (výtvarná část). V kategorii 1. - 5. třída zvítězila Zbyňka Komárková z V. ZŠ J. Hradec (literární část) a cenu Sympatie poroty si odnesl Tomáš Jelínek z GVN J. Hradec. Výherci obdrželi hezké ceny a se zájmem si prohlédli i ostatní vystavené práce dalších účastníků soutěže. Výstavu všech soutěžních prací lze zhlédnout v městské knihovně od 28. listopadu až do konce letošního roku.Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
Rozumím
Více informací