Žádné oddělení není právě otevřené

AKCE

Zde najdete výpis akcí (přednášky, setkání) pořádaných v poslechovém sále knihovny. Výstavy jsou instalovány v suterénu a na chodbě v prvním patře.

Akce

VU3V - Arménie blízká i vzdálená
(14.12.2023 – 9:00-11:00, Poslechový sál)


Petra Lecnarová,DiS.: PO STOPÁCH KRAKATITU - VÝLETNÍ RESTAURACE RUDOLFOV: křest knihy
(14.12.2023 – 16:30 hod., Poslechový sál)
Srdečně Vás zveme na křest knihy "Po stopách Krakatitu - Výletní restaurace Rudolfov" od Petry Lecnarové. Text knihy byl velmi pečlivě konzultován s různými odborníky a přináší fascinující pohled do historie a kultury našeho města.

Mgr. Libor Drahoňovský: MÝTICKÁ KARÉLIE
(09.01.2024 – 16:30 hod., Poslechový sál)
S Liborem Drahoňovským nahlédneme do autonomní republiky na severu evropské části Ruska, do Karélie. V průběhu besedy se seznámíme nejen s tamní krásnou přírodou plnou lesů, bažin, jezer, řek, potoků i balvanů, ale zavítáme také do kláštera, malebné venkovské chaloupky či kaple. Více ZDE.

Karolína Píchová: ŘÍĎA NA CESTÁCH
(31.01.2024 – 16:30 hod., Poslechový sál)
Pěší putování je obohacující aktivitou pro tělo i mysl, ale zároveň může přinést i řadu výzev. Své o tom ví i ředitelka Charity Jindřichův Hradec Karolína Píchová, která má za sebou již několik poutí. Absolvovala též poutní trasu Via Francigena z Říma do Santa Maria di Leuca dlouhou 930 km. Pouť spojila s úmyslem vybrat za každý kilometr 100 Kč na pomoc lidem na okraji společnosti.

Výstavy

Květa Hartmanová: KNIHA JAKO UMĚLECKÉ DÍLO
(31.12.2023 – závěr výstavy, Chodba suterén)
(listopad prosinec 2023)
Knižní grafika je svébytným uměleckým oborem, jehož cílem je začlenit obsah, styl, formát a jednotlivé součásti knihy do jednoho uceleného celku. Důležitou součástí knihy je obálka, která knihu pomáhá identifikovat a propagovat ji. Výstava zachycuje proměnu českých knižních obálek od konce 19. století do 60. let 20. století. 

Květa Hartmanová: ARCHITEKT JAN KOTĚRA
(29.02.2024 – závěr výstavy, Chodba suterén)
(leden-únor)
Rádi bychom vás pozvali na výstavu věnovanou významnému architektovi Janu Kotěrovi. Přijďte si užít jedinečný pohled na jeho genialitu a hluboký vliv na architektonický svět. 

Ester Kuchynková, Klára Smolíková: MORČATA V AKCI
(29.02.2024 – závěr výstavy, Chodba patro)
(leden-únor)
Výstavní soubor veselých komiksů z knihy Morčata v akci, které napsala Klára Smolíková a nakreslila Ester Kuchynková, nejen osvěží vaši mysl, ale také vám přinese neopakovatelný pohled do světa morčat a jejich neobyčejných dobrodružství.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
Rozumím
Více informací