Právě otevřeno: dospělé oddělení, dětské oddělení, hudební oddělení, internet a čítárna
AKCE

Pořádané akce v knihovně

Zde najdete výpis akcí (přednášky, setkání) pořádaných v poslechovém sále knihovny. Výstavy jsou instalovány v suterénu a na chodbě v prvním patře.

Informace o pořádaných akcích můžete získat také ve formátu RSS.


Akce
Mgr. Alois Sassmann: ŠVÉDSKÉ KRÁLOVSTVÍ: země blízká i vzdálená
(27.03.2019 – 16:30 hod., Poslechový sál)
Seznámení se zemí, která si od počátku dvacátého století zachovává neutralitu a patří k nejvyspělejším státům Evropy. Navštívíme hlavní město, královský palác, hroby švédských králů, kláštery i ostrovy...   

VE ZDRAVÉM TĚLE ZDRAVÝ DUCH: promítání videí z XVI. VŠESOKOLSKÉHO SLETU
(03.04.2019 – 17:00 hod., Poslechový sál)
Ing. arch. Radek Liška, Ing. Hana Rýcová: FASÁDY OBJEKTŮ V HISTORICKÉM PROSTŘEDÍ
(04.04.2019 – 16:30 hod., Poslechový sál)
Přednáškový cyklus s názvem „JAK PEČOVAT O PAMÁTKY V HISTORICKÝCH JÁDRECH MĚST“ pořádá Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Českých Budějovicích. 
Co všechno můžeme na historických fasádách a fasádách objektů v památkovém prostředí vnímat jako hodnotné? Jaké jsou principy oprav fasád objektů v souvislosti s jejich modernizací a s ohledem na materiálové a architektonické souvislosti? Jak řešit reklamní zařízení na historických fasádách? Přijďte diskutovat s památkáři 4. dubna 2019 do Městské knihovny v Jindřichově Hradci.

Mgr. Alois Sassmann: POSTNÍ A VELIKONOČNÍ DOBA V ŽIVOTĚ NAŠICH PŘEDKŮ
(10.04.2019 – 16:30 hod., Poslechový sál)
Jak naši předkové prožívali půst a Velikonoce? Jak přišly jednotlivé velikonoční dny ke svým jménům? Proč se pečou jidáše ? Nebo jak vznikly křížové cesty?

Jan Cempírek: TREKING V BARMĚ
(17.04.2019 – 16:30 hod., Poslechový sál)
Se spisovatelem, novinářem a cestovatelem Janem Cempírkem k horským kmenům s žirafími krky a s tetovanými tvářemi, na nejvyšší horu centrální Barmy, pěšky, po řece, vlakem, autobusem i na kole, tisíce Buddhů a pagod cestou nepočítaje.

Ing. David Javorský, Ing. Michaela Trojáková: STŘEŠNÍ A KROVOVÉ KONSTRUKCE
(24.04.2019 – 16:30 hod., Poslechový sál)
Přednáškový cyklus s názvem „JAK PEČOVAT O PAMÁTKY V HISTORICKÝCH JÁDRECH MĚST“ pořádá Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Českých Budějovicích.    
Seznamte se s typologickým a materiálovým řešením střešních a krovových konstrukcí památkových objektů. Jak docílit citlivého návrhu obnovy historických krovů a střech z pohledu památkové péče? Prostor bude věnován i problematice půdních vestaveb a dalších novodobých zásahů do střešní krajiny.

Mgr. Jiří Bloch: HISTORICKÁ OKNA A DVEŘE
(16.05.2019 – 16:30 hod., Poslechový sál)
Přednáškový cyklus s názvem „JAK PEČOVAT O PAMÁTKY V HISTORICKÝCH JÁDRECH MĚST“ pořádá Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Českých Budějovicích. 
Okna a dveře vždy spojovala i oddělovala vnitřní a vnější prostor života našich předků. Jakou úlohu plní tyto konstrukce v obrazu historických měst? Pestrá paleta příkladů z praxe ukazuje na důležitost tohoto často opomíjeného tématu.

Výstavy
OTEVŘENÁ OKNA, z.ú. - 15 LET S VÁMI
(30.03.2019 – závěr výstavy, Chodba suterén)
(únor  březen 2019)
Výstava dokumentuje slovem i obrazem patnáctiletý vývoj neziskové organizace, která se věnuje lidem se zdravotním postižením, rodinám a seniorům.

VE ZDRAVÉM TĚLE ZDRAVÝ DUCH
(30.04.2019 – závěr výstavy, Chodba suterén)
(duben 2019)
Výstava přiblíží současné sportovní aktivity a dění v tělocvičné jednotě Sokol Jindřichův Hradec a připomene bohatou historii.
3. 4. od 17:00 proběhne v poslechovém sále knihovny promítání videí z XVI. VŠESOKOLSKÉHO SLETU.LESY A PŘÍRODA
(30.04.2019 – BŘEZEN - DUBEN 2019, Chodba patro)
Navštivte výstavu dětských prací 9. ročníku výtvarné soutěže Lesy a příroda kolem nás.
Realizováno ve spolupráci s místními základními školami.


Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
Rozumím
Více informací