Žádné oddělení není právě otevřené
AKCE

Pořádané akce v knihovně

Zde najdete výpis akcí (přednášky, setkání) pořádaných v poslechovém sále knihovny. Výstavy jsou instalovány v suterénu a na chodbě v prvním patře.

Informace o pořádaných akcích můžete získat také ve formátu RSS.


Akce
AUTORSKÉ ČTENÍ A SETKÁNÍ S JIŘÍM HÁJÍČKEM - Z R U Š E N O
(02.04.2020 – 17:00 hod., Poslechový sál)
Výsostný spisovatel jihočeského venkova je držitelem dvou ocenění Magnesia Litera a to za román Selský baroko (v roce 2006) a za román Rybí krev (v roce 2013). Patří k současným nejvýraznějším českým prozaikům. Narodil se 11. září 1967 v Českých Budějovicích, krajinu svého dětství i nedávnou místní historii reflektuje ve svých povídkách i románech. Publikuje v nakladatelství Host.
Těšit se můžete mimo jiné na čtenou ukázku z nově připravované knihy "Plachetnice na vinětách".  

Mgr. Alois Sassmann: NORSKÉ FJORDY, KODAŇ - Z R U Š E N O
(08.04.2020 – 16:30 hod., Poslechový sál)
Nezapomenutelné zážitky z návštěvy olympijského Lillehammeru,Osla, Trolí stezky, Geirangerfjordu či města Ålesundu, krásu dřevěných norských kostelů, vodopádů či starých lidových domů, ale i návštěvu památek dánské Kodaně přiblíží na přednášce s promítáním pan Alois Sassmann.

Mgr. Tomáš Jajtner, Ph.D.: IMPEACHMENT D. TRUMPA A IRÁNSKÁ KRIZE - Z R U Š E N O
(16.04.2020 – 16:30 hod., Poslechový sál)
Impeachment je v americké politice mimořádný ústavní postup, žaloba na prezidenta, kterým je možné ho za určitých podmínek zbavit funkce. Návrh na impeachment D. Trumpa, který se projednával mezi prosincem minulého roku a počátkem února tohoto roku, sice nakonec neprošel, svědčí však o zásadní politické krizi v americké politice. Společně s ne vždy dobře promyšlenými vyjádřeními a tahy Trumpovy administrativy ve vztahu k muslimskému světu (zejména zabití iránského generála Kásima Suljmáního) se začínají objevovat hlasy, že problém polarizace americké společnosti zrcadlí narůstající konflikt i v politice světové. Jak máme rozumět těmto událostem? Jakým směrem se vydává americká společnost a politika na prahu nové prezidentské volby? Hrozí rozdělení světa novou válkou? Žijeme ještě v "reálném" světě nebo ve světě nekonečného množství "fikcí"?  Na tyto otázky se pokusí odpovědět přednáška Dr. Tomáše Jajtnera z Ústavu anglistiky FF JU v Českých Budějovicích.

Tomáš Kubeš : ČERNOBYL - SPÍCÍ PEKLO - Z R U Š E N O
(23.04.2020 – 16:30 hod., Poslechový sál)
Katastrofa jaderné elektrárny v Černobylu ovlivnila svět, nic není jako dříve. S následky se potýkáme dodnes a ještě dlouhých 22 tisíc let budeme. Jak to vše proběhlo, co se stalo po výbuchu, jak to vypadá dnes v zakázané zóně a příběhy lidí, kteří neměli žít, nebo naopak si na sklonku života vybrali zakázanou zónu jako svůj domov. Včera i dnes, fakta i příběhy.  

Matěj Denk: PROČ BYCHOM SE MĚLI ZAJÍMAT O BLÍZKÝ VÝCHOD
(30.04.2020 – 16:30 hod., Poslechový sál)
Pokud se člověk podívá na titulky médií, má pocit, že region Blízkého východu je jen konfliktem zmítaná část světa. Ale je tomu opravdu tak? Představuje napětí na Blízkém východě hrozbu pro Evropu? A pokud ano, týkají se místní konflikty nás v Evropě, nebo je Blízký východ příliš daleký? Co s tím případně můžeme udělat my? Jaký by vlastně měl být postoj Evropy a České republiky vůči zemím Blízkého východu? Na tyto a další otázky se bude snažit odpovědět právě tato přednáška.
Realizováno ve spolupráci s Asociací pro mezinárodní otázky


Výstavy
LESY A PŘÍRODA KOLEM NÁS
(30.04.2020 – závěr výstavy, Chodba patro)
(březen - duben 2020)
Navštivte výstavu dětských prací 10. ročníku výtvarné soutěže Lesy a příroda kolem nás.
Realizováno ve spolupráci s místními základními školami.

THE TAP TAP NAČERNO
(30.04.2020 – závěr výstavy, Chodba suterén)
(březen-duben 2020)
Hlavním účelem výstavy je upozornit na význam černého humoru jako důležité schopnosti komunikovat o vážných věcech s nadhledem. Smysl pro černý humor je specificky česká vlastnost a prochází napříč celou naší společností...

Autoři vtipů: Douša, Fefík, Hrdý, Koštýř, Rakus, Setík, Vrána
Kurátor výstavy: Šimon Ornest
Pořadatel výstavy: zapsaný spolek TAP, www.zs-tap.cz 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
Rozumím
Více informací