Právě otevřeno: dospělé oddělení, hudební oddělení, internet a čítárna
AKCE

Pořádané akce v knihovně

Zde najdete výpis akcí (přednášky, setkání) pořádaných v poslechovém sále knihovny. Výstavy jsou instalovány v suterénu a na chodbě v prvním patře.

Informace o pořádaných akcích můžete získat také ve formátu RSS.


Akce
Petr Oupor: PĚTILISTÁ RŮŽE
(24.09.2020 – 17:00 hod., Poslechový sál)
Letos si připomínáme výročí 800 let od první zmínky o sídle v Jindřichově Hradci. Proto přijměte pozvánku na seznámení se vznikem, vývojem, politikou a společenskou prestiží šlechtických rodů, které řadíme do rozrodí Vítkovců.

Ing. Jiří Fišar, Ph.D.: TREK OKOLO ANNAPURNY
(06.10.2020 – 16:30 hod., Poslechový sál)
Nepál patří mezi nejchudší země světa. Oplývá však kulturním a přírodním bohatstvím, díky kterému si získal srdce nejednoho cestovatele. Atmosféru Káthmándú s jeho jedinečnou architekturou a jeden z nejkrásnějších treků světa nám přiblíží cestovatel, fotograf a spisovatel Jiří Fišar, kerý sám jen s batohem na zádech vyrazil do této země uprostřed Asie, aby si splnil svůj sen vidět Himálajské obry.

PhDr. Tereza Maříková: VÝZNAM SPOLEČNÉHO ČASU NA SKLONKU ŽIVOTA
(07.10.2020 – 16:30 hod., Poslechový sál)
Jaký vliv může mít péče o umírajícího a jeho doprovázení doma na členy rodiny v různých životních situacích, na mezilidské vztahy nebo proces truchlení... to vše a mnohé další nám příblíži psycholožka Tereza Maříková z Hospicové péče sv. Kleofáše.

Josef Špidla: STRÁŽCE MODRÉHO TUNELU ANEB ŠEDESÁTILETÁ EXKURZE DO NAŠÍ HISTORIE (1949 - 2009)
(08.10.2020 – 16:30 hod., Poslechový sál)
Autor knihy "Strážce modrého tunelu" Josef Špidla nám nabídne výpravu do historie nedávno minulé. A tak se prostřednictvím jeho trilogie s autobiografickými prvky projdeme hrůznými jáchymovskými lágry, jarním táním let šedesátých, traumatem srpnové okupace, ale především tím, co se dělo pak.
...s písničkami Karla Kryla

Ing. Martina Šulcová: OCHUTNÁVKA KOMODIT - investiční zlato a další drahé kovy, šperky, investiční mince, drahé kameny
(15.10.2020 – 16:30 hod., Poslechový sál)
Jak uložit peníze, abyste je ochránili před inflací? Nejlepším řešením je investovat do komodity, která si svou hodnotu uchovává. I když nejste v investování zběhlí, nemusíte se tohoto kroku bát. Zkušený poradce přesně ví, co se na investičním trhu děje a kam je nejlepší peníze vložit. A právě Ing. Martina Šulcová může nabídnout užitečné rady. Ve světě financí a zlata pracuje od roku 2008, zabývá se obchodem se zlatem a dalšími drahými kovy, vzácnými kameny a šperky.

Petr Adame: JAN ÁMOS KOMENSKÝ
(21.10.2020 – 16:30 hod., Poslechový sál)
U příležitosti 350 let od úmrtí Jana Amose Komenského se v naší knihovně uskuteční přednáška věnovaná jeho odkazu. Největší spisovatel pobělohorské emigrace, filozof a poslední biskup Jednoty bratrské je považován za jednoho z největších Čechů.

Mgr. Libor Drahoňovský: ESTONSKO
(29.10.2020 – 16:30 hod., Poslechový sál)
Převážně rovinaté Estonsko se na první pohled může jevit poměrně fádní zemí. Zdání je však klamné. Málokde na severu Evropy najdeme tolik rozmanitých přírodních zajímavostí i památek, jako právě tady... více zde

Výstavy
Jaroslav Hruška: DUŠEVNÍ ZDRAVÍ SKRZE OBRAZY
(31.10.2020 – závěr výstavy, Chodba patro)
(září-říjen 2020)
Na výstavě uvidíte obrazy akademického malíře Jaroslava Hrušky. Autorovi dává výtvarná tvorba smysl života a pomáhá mu k zotavení jeho duše. Přijďte se seznámit s jeho tvorbou a zároveň se službami jindřichohradecké pobočky FOKUSU Tábor, z.s., které Vám mohou pomoci zvládnout duševní těžkosti nebo těžkosti blízkých.
Realizováno ve spolupráci s jindřichohradeckou pobočkou FOKUSU Tábor, z.s.
 

Petr Oupor: KVETOUCÍ ZLATÁ RŮŽE ANEB PÁNI Z HRADCE
(31.10.2020 – závěr výstavy, Chodba suterén)
(září-říjen 2020)
Letos si připomínáme výročí 800 let od první zmínky o sídle v Jindřichově Hradci. Přijměte proto pozvánku na seznámení se vznikem, stavebním vývojem hradu i zámku pánů z Hradce, dalších památek, zvyků a správy tržní osady Hradec až po město Jindřichův Hradec.

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
Rozumím
Více informací