Žádné oddělení není právě otevřené

Prohlášení o přístupnosti

Městská knihovna Jindřichův Hradec se zavazuje k zpřístupnění svých internetových stránek v souladu s v souladu se zákonem č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací a o změně zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů.

Toto prohlášení o přístupnosti se vztahuje na internetovou stránku www.knihjh.cz.

Stav souladu

Tyto internetové stránky jsou částečně v souladu v souladu se zákonem č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací a o změně zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů, z důvodu prvků nesouladu uvedených níže.

Nepřístupný obsah

Část odkazů u starších záznamů nemá textový popis (týká se i fotografií umístěných uvnitř článků) (kritéria 1.1.1 a 2.4.4 standardu WCAG 2.1). Vzhledem k množství informací a fotografií a kapacitám provozovatele webu by doplnění smysluplného alternativní text ke všem záznamům způsobilo nepřiměřenou finanční zátěž (podle § 7 zákona).

Web není plně responzivní a tak mohou vznikat problémy při přístupu z mobilních zařízení nebo jiných zobrazovacích zařízení. Vzhledem ke stáří webu, použitým komponentám a navázaným aplikacím by úprava způsobila nepřiměřenou finanční zátěž provozovateli stránek.

Níže uvedený obsah není přístupný z důvodu nepřiměřené zátěže.

Některé dokumenty přicházejí pro uveřejnění na web již nepřístupné (z jiných úřadů, vygenerované účetním systémem apod.). Provozovatel webu má nicméně povinnost je zveřejnit, takže tak činí. Podobně některá starší fota či fotoalba ve fotogaleriích postrádají alternativní textový popis.

Informace prezentované v jiných formátech

Některé informace na tomto webu jsou nabízeny v podobě dokumentů formátu PDF. Pro zobrazení takových dokumentů je třeba mít nainstalovaný prohlížeč Adobe Reader, který je zdarma ke stažení z internetového serveru společnosti Adobe. Případně některý z alternativních prohlížečů (Foxit Reader, PDF-XChange Viewer a mnoho dalších). Většina dokumentů ve formátu PDF jde také přímo zobrazit v běžných prohlížečích. Dále zde mohou být dokumenty ve formátu MS Office, případně podobných kancelářských aplikací (ve formátech .doc, .docx, .odt, .xls, .xlsx, .ods a podobných). Takovéto soubory dokáže zobrazit a editovat většina běžně používaných textových editorů (MS Office, Libre Office, Open Office). V některých případech se mohou zobrazovat přímo v prohlížeči v přístupné formě.

Vypracování tohoto prohlášení o přístupnosti

Toto prohlášení bylo vypracováno dne 1.1.2024.

Pro vypracování tohoto prohlášení byla použita metoda vlastního posouzení provedené zpracovatelem těchto internetových stránek firmou Kostax spol.r.o.

Zpětná vazba a kontaktní údaje

Pokud narazíte na jakýkoli problém, dejte nám prosím vědět. Pro sdělení námětů, postřehů či informací o problémech se zobrazováním těchto stránek prosím využijte e-mail info@knihjh.cz.

Postupy pro prosazování práva

V případě neuspokojivé odpovědi na oznámení nebo žádost zaslanou v souladu s čl. 7 odst. 1 písm. b) směrnice, kontaktujte příslušný orgán pro prosazování práva:
Digitální a informační agentura
Na Vápence 915/14
130 00 Praha 3
E-mail: pristupnost@dia.gov.cz

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
Rozumím
Více informací