Žádné oddělení není právě otevřené

Aktuality


Zápisy z porad
Nabídka odpisů

Odpisy z Městské knihovny Jindřichův Hradec

Aktuální nabídka odpisů pro knihovny zde.Aktuality z konferencí
Čtení dětem

TIPY NA DOBRÉ ČTENÍ PRO DĚTI :   ctenidetem.knihovny.cz

Ročně v České republice vychází kolem dvou tisíc knihy určených dětským čtenářkám a čtenářům. To je široký výběr, ve kterém není vůbec lehké se vyznat. Rodiče a učitelé tak často sahají k osvědčené klasice, kterou všichni znají, a do které už dnes patří kromě Pejska a kočičky, Pipi Dlouhé punčochy i třeba Harry Potter. Seznamy nabízené na portálu Knihovny.cz vám mohou pomoci při výběru toho správného čtení pro holky i kluky tak, aby četli nejen kvalitní literaturu, ale hlavně, aby je čtení bavilo.


Přístupné webové stránky

Knihovnický institut Národní knihovny ČR pro Vás připravil metodickou příručku Přístupné webové stránky.

Příručku najdete na adrese https://prirucky.ipk.nkp.cz/ (na úvodní stránce jsou zároveň doplněny odkazy na vybrané další metodické příručky pro knihovny).


Aktuality z regionu
Vyhlášení dotačních programů VISK a K 21 na rok 2023

Ministerstvo kultury – odbor umění, literatury a knihoven

vyhlašuje pro rok 2023 výzvu k podávání žádostí ve výběrovém dotačním řízení na poskytnutí dotací provozovatelům knihoven evidovaných dle zákona č. 257/2001 Sb., o knihovnách a podmínkách provozování veřejných knihovnických a informačních služeb (knihovní zákon), ve znění platných předpisů, a pro spolky a zájmová sdružení právnických osob podle zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, ve znění platných předpisů, jejichž hlavním účelem je knihovnická a informační činnost či jejich podpora, na nekomerční projekty z oblasti knihoven.

Více informací na: https://visk.nkp.cz/MAS a profesionální knihovny

Pro profesionální knihovnyTento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
Rozumím
Více informací