Žádné oddělení není právě otevřené
Aktuality


Aktuality z knihoven
Nabídka odpisů

Městská knihovna nabízí knihovnám vyřazené dokumenty. 

Aktuality z konferencí
Nový katalog prací

Novela Katalogu prací ve veřejných službách a správě (účinnost od 1. ledna 2020)

Od 1. ledna 2020 nabývá účinnosti nařízení vlády č. 352/2019 Sb., kterým se mění nařízení vlády č. 222/2010 Sb., o katalogu prací ve veřejných službách a správě,  ve znění pozdějších předpisů,a nařízení vlády č. 302/2014 Sb., o katalogu správních činností, ve znění pozdějších předpisů.

Změny u povolání KNIHOVNÍK a LEKTOR-INSTRUKTOR

Zásadní změnou u povolání 2.03.01 knihovník je opuštění regionálního principu, který v předešlé verzi katalogu vyjadřoval náročnost vykonávané práce, a tím zařazení činností do jednotlivých platových tříd.

Nové katalogové věty jsou navrženy bez ohledu na územní působnost knihovny. Stoupající náročnost prací v jednotlivých platových třídách je vyjádřena na základě odlišnosti knihoven, jako je jejich velikost, poslání, specializace, rozsah a specializace knihovního fondu, kvalitativně odlišné úrovně zpracování knihovního fondu, nabídka služeb a jejich komplexnost, cílová skupina uživatelů.

Odstranění regionálního principu u povolání knihovník vyvolalo i úpravy dvou vět u povolání 2.16.08 Lektor-instruktor, u kterého byly v platové třídě 9 a 10 uvedeny práce vztahující se ke knihovnám s lokální a regionální působností.

Povolání KNIHOVNÍK a změny u povolání LEKTOR-INSTRUKTOR v Katalogu prací od 1. ledna 2020.

Příklady činností pro jednotlivé katalogové věty

Převzato z : IPK Informace pro knihovny: https://ipk.nkp.cz/legislativa/01_LegPod/katalog-praci/katalog-praci

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
Rozumím
Více informací