Žádné oddělení není právě otevřené
Výstavy


Výstavy
Renata Salátová, Jiří Trávníček, Vít Richter a další: ČTEME. ČTEME? ČTĚME!
(30.10.2021 – závěr výstavy, Chodba suterén)
Výstava seznamuje s dějinami čtení, jeho rozmanitými podobami a výzkumem.  V České republice je tradice čtenářských výzkumů bohatá, první zkoumání tohoto druhu byla prováděna již ve 20. letech 20. století. Naše výstava je však zaměřena na výzkumy uskutečněné až po roce 2000. Jejich výsledky ukazují mnoho zajímavého, například zaměření české čtenářské populace nebo důvody, proč čteme či nečteme, a také vývoj těchto jevů v čase. Autoři výstavy vyzdvihují význam rodiny ve výchově k budoucímu čtenářství a dobrým čtenářským návykům. Zaměřují se také na roli knihoven, škol a knižního trhu. Čtení je láska na celý život – někdy jen pro některé z nás, ale rozhodně všechny celým životem provází.
Realizováno ve spolupráci s NK ČR.

Lucie Nováková: CESTA AMATÉRSKÉ MALÍŘKY
(30.10.2021 – závěr výstavy, Chodba patro)
Svou tvorbu nám představí amatérská malířka Lucie Nováková z Jindřichova Hradce. Práce jsou různorodé a na mnoho témat portréty, krajinky, fantazie...
 

ROMANO SUNO
(31.10.2021 – závěr výstavy, Chodba suterén)
Romano suno je putovní výstava obecně prospěšné organizace Nová škola. Výstava představuje to nejlepší z historie literární a výtvarné soutěže Romano suno, která prostřednictvím dětských kreseb a krátkých textů v romském a českém jazyce ukazuje svět viděný očima a srdcem romských dětí a mladých dospělých.

Hana Troch: SÍLA OKAMŽIKU
(31.12.2021 – závěr výstavy, Chodba patro)
Rádi poskytujeme prostor i občanům z Jindřichova Hradce a okolí, kteří se věnují fotografii nebo malbě amatérsky a jsou ochotni svého koníčka prezentovat i veřejně. Naši nabídku využila další neprofesionální fotografka Hanka Troch.
 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
Rozumím
Více informací