Žádné oddělení není právě otevřené
VU3V

Virtuální univerzita třetího věku

Městská knihovna Jindřichův Hradec se stala novým konzultačním střediskem VU3V. Ve spolupráci s Provozně ekonomickou fakultou České zemědělské univerzity v Praze nabízíme možnost kvalitního vzdělávání pro seniory.Motto: „Výuka přichází za seniorem"

Více informací naleznete na portále e-senior.cz 

Letní semestr 2019 začíná ve čtvrtek 7. února 2019 od 9:00 hodin


 • České dějiny a jejich souvislosti (od 11:00 hodin)

 • Organizační garant: Provozně ekonomická fakulta ČZU v Praze

  Výukový garant: prof. PhDr. Zdeněk Beneš, CSc.

  Dovětek v názvu kurzu České dějiny a jejich souvislosti není náhodný. To proto, že české dějiny běžně chápeme jako „naše", tedy české, Čechů. Avšak tyto naše dějiny se trvale odehrávají v mnohačetných a proměňujících se souvislostech národních, státních, kulturních, ale i geografických a klimatických. Bez zřetele k nim je nelze pochopit. Proto kurz chce v míře, kterou jeho plánovaný třísemestrální rozsah umožňuje, na tyto souvislosti upozornit. Je tedy koncipován jako zamyšlení nad základními problémy českého dějinného vývoje a nikoli jako jeho faktografický přehled.

 • Život a dílo Michelangela Buonarroti (od 9:00 hodin)

 • Organizační garant: Provozně ekonomická fakulta ČZU v Praze

  Výukový garant: doc. Mgr. Martin Pavlíček, Ph.D.
  Michelangelo di Lodovico Buonarroti Simoni (6. března 1475, Caprese – 18. února 1564, Řím). Florentský sochař, malíř a architekt, jenž se stal nejslavnějším umělcem v dějinách lidstva.
 • Podmínky úspěšného absolvování kurzu: 80% docházka, splnění testů
  Cena kurzu ČR: 300 Kč / student / semestr (cena po zahrnutí dotace)


Uskutečněné kurzy:

 • Cestování - co jste možná nevěděli Lidé cestují z řady různých důvodů a na různá místa na celém světě. Jaká rizika ale cestování obnáší? Působí cestovní ruch vždy pouze pozitivně, nebo může mít i negativní dopady na kulturu, společnost a životní prostředí? A jak se chovat jako správný cestovatel? V tomto kurzu naleznete kromě odpovědí i další zajímavé informace o historii cestování a lázeňství

 • Genealogie. Hledáme své předky - Kurz posluchače seznámi se základními pojmy z oblasti genealogie (rodopisu) a poskytne jim informace o tom, jak začít pátrat po svých předcích.
Kontakt

Mgr. Olga Švecová 
osvecova@knihjh.cz 
Tel: 384 361 573


Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
Rozumím
Více informací