Žádné oddělení není právě otevřené

Uskutečněné akce

TÝDEN KNIHOVEN (2. 10. — 8. 10. 2023)

  • SOUTĚŽ VE SKLÁDÁNÍ RUBIKOVY KOSTKY, kostka formátu 3x3, v soutěžních kategoriích 1.-5. třída / 6.-9. třída (2. 10. 2023 – od 15:00 hod., dětské oddělení pobočky Vajgar), doporučujeme donést si vlastní kostku
  • HRAVÉ DOPOLEDNE pro rodiče s dětmi předškolkového věku (3. 10. 2023 – od 9:30 hod., dětské oddělení centrálního pracoviště)
  • KNIHOACTIVITY, turnaj v oblíbené hře Activity s využitím našich knih (3. 10. 2023 – od 15:00 hod., dětské oddělení centrálního pracoviště)
  • KNOFLÍKOVOU HRU, pohybovou soutěž pro děti prvního stupně ZŠ (4. 10. 2023 – od 15:00 hod., dětské oddělení centrálního pracoviště)
  • VÝTVARNÉ DÍLNY, vyrábění loutek do našeho loutkového divadla (5. 10. 2023 – od 15:00 hod., dětské oddělení centrálního pracoviště)
  • AZ KVÍZ JUNIOR, turnaj v online AZ kvízu (6. 10. 2023 – od 12:00 hod., dětské oddělení pobočky Vajgar)
  • KNIHOVNÍ STÍRACÍ LOSY, v Týdnu knihoven na dětském oddělení centrálního pracoviště ke každé výpůjčce


Tvoření s časopisem Hvězdička

pro malé děti a maminky - 13. 9. 2023 od 15:00 na dětském oddělení pobočky Vajgar.


Lesy a příroda kolem nás (výtvarná soutěž)

naši mladí čtenáři se v tomto školním roce zapojili do již třináctého ročníku výtvarné soutěže Lesy a příroda kolem nás.  V průběhu měsíců března a dubna proběhla výstava prací v prostorách knihovny (chodba dětského oddělení na centrálním pracovišti u Lidlu a vestibul pobočky knihovny nasídlišti Vajgar). Tři vybrané práce z každé obsazené soutěžní kategorie postoupily do krajského finále v Českých Budějovicích, kde z našich čtenářů uspěla Viktorie Markvartová (první místo v kategorii žáci V. — VI. třídy ZŠ). 


Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka a složení čtenářského slibu 

celostátního projektu na podporu dětského čtení Už jsem čtenář-Knížka pro prvňáčka se ve školním roce 2022/2023 účastnili žáci 1. A a 1. B ze 3. základní školy v Jindřichově Hradci. V průběhu roku se děti formou besed seznámily s knihovnou a ve čtvrtek 1. června složily slavnostní čtenářský slib pod stromem Pohádkovníkem. Spolu se čtenářským certifikátem děti obdržely také speciální knihu vydanou pouze pro tuto příležitost Křeček v letu spisovatelky Zuzany Barilové a ilustrátorky Markéty Vydrové.  


Mezinárodní den dětí a Dny města Jindřichův Hradec (1. – 3. 6.)

na centrálním pracovišti knihovny si děti během zábavného odpoledne vyzkoušely mimo jiné výrobu náramků přátelství či pravého domácího slizu. Připravena pro ně byla také bojovka s využitím QR kódů. Na dětském oddělení pobočky Vajgar proběhl sraz sběratelů karet Pokémon a turnaj v online AZ kvízu. Úspěšní řešitelé soutěží za odměnu obdrželi dárek v podobě odznaku knihovny a školních potřeb věnovaných zřizovatelem (město Jindřichův Hradec). Na obou dětských odděleních měli noví čtenáři možnost zaregistrovat se v knihovně zdarma.


Škola naruby

v květnu byla slavnostně zakončena také Škola naruby na naší vajgarské pobočce. Projektu zaměřeného na nejmenší čtenáře se účastnili žáci 1. A a 1. B. z páté ZŠ na sídlišti Vajgar.


Daniela Krolupperová na dětských odděleních knihovny

ve dnech 16. a 17. května naši knihovnu navštívila překladatelka a spisovatelka dětských knih Daniela Krolupperová. V rámci projektů Knížka pro prvňáčka a Škola naruby se setkala s žáky prvních tříd ze 3. a 5. základní školy. Poutavou formou seznámila děti se svojí tvorbou a knižními hrdiny, s nimiž se mohou malí čtenáři snadno identifikovat.


Tvoření s časopisem Hvězdička

pro malé děti (od tří let) a maminky - 14. 4. 2023 od 15:00 na dětském oddělení pobočky Vajgar.


Noc s Andersenem

dne 31. 3. 2023 se na obou dětských odděleních uskutečnila celostátní akce na podporu dětského čtenářství Noc s Andersenem.

Na dětském oddělení centrálního pracoviště děti v rámci "Honby za pokladem" poznaly jednotlivá pracoviště knihovny včetně prostor, do kterých se návštěvníci běžně nedostanou. Během hry na ně čekalo také překvapení v podobě diskotéky. Po zdárném splnění všech úkolů dostal každý drobný dárek. 

Na pobočce Vajgar jsme se setkali s dětmi ze dvou tříd ZŠ Stráž nad Nežárkou (třídní učitelky Daniela Hütterová a Jana Pivcová). Děti si zahrály pohádkové hry s hádankami a zpívánkami a došlo také na bližší seznámení s osobou a tvorbou H. Ch. Andersena. Velký úspěch sklidilo Kašpárkovo divadlo, které dětem zahrály žákyně 5. ZŠ z Jindřichova Hradce Barbora Martínková, Kateřina Kubešová a Kristýna Musilová.