Právě otevřeno: dospělé oddělení, hudební oddělení, internet a čítárna
Archiv


Archiv
Rok:
Typ:
Akce
Hana Hosnedlová: S BATOHEM PO JIŽNÍ AMERICE
(12.01.2016 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Tropické deštné lesy, sopky a jezera, vodopády, andské vrcholy, zvířata, ale i množství historických památek, architektonických skvostů, pulsující velkoměsta ... a spousta dalšího dobrodružství čeká návštěvníky poutavé přednášky s projekcí.
Plakát

Luděk Němec: ZANIKLÉ ŠUMAVSKÉ OSADY: historie zapomenuté vsi Krásná Hora
(20.01.2016 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

K neodmyslitelným tématům spojeným se Šumavou patří zaniklé obce a pohnutá historie jejích obyvatel. Proč obce na Šumavě zanikaly mělo více příčin, ale hlavní tkvěla ve vysídlení německého obyvatelstva po 2. světové válce.
Plakát

Josef Hrdinka: PÉČE O DUŠEVNÍ ZDRAVÍ
(21.01.2016 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Zveme Vás na další setkání s křesťanským psychologem, abychom společně hledali odpovědi na otázky týkající se obtížných životních situací.
Plakát

Jaromír Schell: PŘEMYSL OTAKAR II. - PRO NEMOC ZRUŠENO
(28.01.2016 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Osobnost Přemysla Otakara II., krále "železného a zlatého" poutá pozornost již několika generací historiků. Řadil se k mocným a sebevědomým vládcům své doby...
Plakát

Zdeňka Masopustová, ředitelka Studijního centra Basic: JAK ZLEPŠIT ŽIVOT POMOCÍ KOMUNIKACE
(03.02.2016 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Část svého života trávíme mezi lidmi. Ať jednáme s lidmi na pracovní úrovni nebo používáme komunikaci partnerskou, umění jednat s lidmi se nám prostě do života hodí. Vždyť jen díky správné komunikaci můžeme dostat přidáno, vylepšit náš partnerský vztah, dostat vyšší pozici nebo si vyjasnit a udržet přátelské vztahy.
Plakát

Libor Drahoňovský: ZAPOMENUTOU (MALEBNOU) ALBÁNIÍ
(10.02.2016 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Albánie je stát v jihovýchodní Evropě na Balkánském poloostrově, který nabízí překrásnou přírodu, bohatou historii a milé obyvatele. Během besedy navštívíme nejen historická města Berati a Gjirokaster, ale také spoustu dalších nepříliš známých zajímavých míst, spatříme krásy jezer Ochrid a Prespa, nahlédneme do starobylých malebných kostelíků, pokocháme se zbylými částmi malebného mořského pobřeží... 
Plakát

Mgr. Milan Týmal: KDE BERE DROGA SVOU SÍLU
(11.02.2016 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Návykové látky, drogy, fet, matro, zboží... Pojmy, které vzbuzují v naší společnosti už dlouhou dobu směsici emocí. Strach, odpor, zvědavost, zbožňování. Otázka, proč tomu tak je, vůbec nemá jednoduchou a jasnou odpověď... 
Plakát

Tomáš Kotouč: OCHRANA PŘÍRODY Z HLEDISKA ZKUŠENÉHO CESTOVATELE A POTÁPĚČE
(18.02.2016 – 17:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Obživa potápěním je úzce spjata s bio kvalitou ekosystému. Proto místní potápěčská centra bývají úzce svázána s ochranou přírody. Tomáš Kotouč uvede konkrétní příklady z různých částí světa. Negativní, i pozitivní.
Přednáška ve spolupráci s občanským sdružením Hamerský potok.

Josef Hrdinka: HODNOTY, KTERÉ RODIČE PŘEDÁVAJÍ DĚTEM - PRO NEMOC ZRUŠENO
(25.02.2016 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Mnoho dnešních rodičů investuje finance a čas do vzdělání a kroužků svých dětí. Ty však potřebují získat od rodičů i další důležité hodnoty…. Jaké? 
Plakát

PhDr. Tomáš Horyna: PROMĚNY ZÁMKU ČERVENÁ LHOTA OD ROKU 1949 DO SOUČASNOSTI
(26.02.2016 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Česká republika patří svou koncentrací hradů a zámků ke světové špičce. Červená Lhota však vyniká a řadí se k těm nejkrásnějším. Renesanční zámek s rybníkem, parkem a některými hospodářskými budovami je od roku 2001 národní kulturní památkou České republiky. 
Plakát

Oldřiška Tomšová: AKTIVNÍ STÁŘÍ
(02.03.2016 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Po šedesátce život zdaleka nekončí. Obyvatelé Evropy se nyní dožívají vyššího věku a zůstávají díky dobrému zdravotnímu stavu déle aktivní. Stárnutí tak není pouze strašákem, ale díky myšlence aktivního stárnutí také výzvou... 
Plakát

Rosťa Gregor: PODKARPATSKÁ RUS ANEB ZIMNÍ KOLOPOUŤ
(03.03.2016 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Čím dál víc Čechů se jezdí toulat na Zakarpatskou Ukrajinu. Tenhle kraj, který pro nás má a asi dlouho bude mít svérázný a zvláštní pocit spřízněnosti, láká hlavně na úžasnou přírodu. Téměř nekonečné lesy, rozlehlá pohoří polonin s takřka nedotčenými horskými loukami a s hřebeny a vrcholky, které sice nejsou kdovíjak vysoké, zato vám nabídnou romantickou samotu. 
Webové stránky Rosti Gregora 
Plakát

František Niedl: HISTORICKÝ ROMÁN FRANTIŠKA NIEDLA
(09.03.2016 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)
Milovníkům knih o české historii by nemělo uniknout setkání s rodákem z Českých Budějovic. Od Františka Niedla, autora temných historických thrillerů, se například dozvíme, kterou knížku napsal jako první, jak se dostal k jachtaření a kolik vystřídal profesí...
Plakát
Najdete u nás


Autor o sobě:
"Přes určité pokusy do šuplíku, které se nepočítají, jsem skutečně začal psát až ve svých šestatřiceti letech a hned moje prvotina, román Skleněný vrch, vyšla v Jihočeském nakladatelství – na jaře 1989. Rukopisy Tirák, Slunce na útěku a Čekání na nekonečno se v revolučním kvasu po listopadu 1989 nedočkaly vydání. Pak už jsem zase neměl čas já, protože jsem se bezhlavě vrhl do podnikání a zápletky a dramata, která jsem předtím šroubovaně implantoval svým nebohým hrdinům, jsem mohl zažívat na vlastní kůži. Deset let jsem byl spolumajitelem cestovní kanceláře a mohu říci, že toho bylo tolik, že na nějakou literaturu mi nezbyl nejen čas, ale abych byl upřímný, měl jsem při tom slavném podnikání tak dokonale vypatlanou hlavu, že jsem nebyl schopen stvořit nic kloudného... Po deseti letech tvůrčí abstinence jsem si začal myslet, že také literatura je neodvratně pryč tak jako mé dosavadní činnosti a musím podotknout, že jsem se do tvorby vůbec nenutil. Pak přišel přelom letopočtu a sedlo to na mne a já chodil jako zamilovaný septimán, až někdy hrozilo, že mě přejede auto. A pak jsem v půli března začal psát... "


Zdeňka Masopustová: CO JSOU TO EMOCE, ODKUD POCHÁZEJÍ A JAK NÁS OVLIVŇUJÍ
(10.03.2016 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Emoce zná z vlastní zkušenosti každý z nás. Hněv, radost, smutek, strach, ale i lítost jsou emoce, které jsou každodenní součástí lidského života. Je to zvláštní druh zážitků, jakési „pohnutí mysli“, které v nás vzbuzuje příjemné či nepříjemné pocity a dává nám určitou dávku vzrušení. 
Webové stránky Studijního centra BASIC
Plakát

Jana a Ondřej Valsovi: SKANDINÁVIE
(15.03.2016 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Přijďte se pokochat fotkami skandinávských dřevěných domečků, z moře vystupujících hor, nekončících fjordů a dech beroucí půlnoční slunce. 
Plakát

Olga Šenoldová: TRÉNINK PAMĚTI
(17.03.2016 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Máte pocit, že zapomínáte čím dál víc? Nemůžete si vzpomenout co jste chtěli, pro co jste šli, jak se kdo jmenuje? Přijďte se k nám pobavit, pohrát a posílit svou paměť. 
Plakát

Michaela Klos: PUTOVÁNÍ INDIÍ
(23.03.2016 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Poutavé vyprávění MUDr. Michaely Klos z cest po Indii není jen vyprávěním obyčejného turisty, ale je protknuto duchovními prožitky a zajímavými postřehy - setkání s duchovními lidmi, návštěva ašrámu... 
Plakát

Josef Hrdinka: ODPOUŠTĚNÍ A PSYCHICKÉ ZDRAVÍ
(24.03.2016 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Pro mnoho lidí má slovo odpuštění jaksi nepříjemný nádech. Možná cítí intuitivně, že by odpustit měli, ale zároveň se nedokáží přenést přes pocity křivdy nebo ještě ulpívají na fantaziích o pomstě. Odpuštění má nicméně obrovský význam pro naše duševní zdraví.
Plakát

Andrea Kaucká, René Bauer: SÚDÁN - ZRUŠENO z technických důvodů ze strany přednášejících
(31.03.2016 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Pojďte s námi nahlédnout do horké saharské země. Projít se mezi zapomenutými památkami černých faraónů, posedět si s domorodci v blízkosti pohoří Nuba, nebo skočit hluboko pod hladinu vod Rudého moře. Uvidíte Sudán jiný, než o jakém se píše v novinách.
Webové stránky A. Kaucké a R. Bauera 
Plakát

Ivana Balounová: TAROTOVÉ KARTY JAKO CESTA
(06.04.2016 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

V průběhu přednášky se podíváme krátce na souvislosti mezi naší životní cestou a kartami Velké arkány tarotových karet. 
Plakát
Webové stránky Ivany Balounové

Jaromír Schell: PŘEMYSL OTAKAR II.
(14.04.2016 – náhradní termín za zrušenou přednášku z 28.1.2016 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Osobnost Přemysla Otakara II., krále "železného a zlatého" poutá pozornost již několika generací historiků. Řadil se k mocným a sebevědomým vládcům své doby...
Plakát

Ing. Karel Štenbauer: O BYLINKÁCH A MASTIČKÁCH
(15.04.2016 – 14:00 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Zveme Vás na zdravotní přednášku o bylinkách a mastičkách na potlačení bolestivosti pohybového aparátu. Bývalý spolupracovník bylinkáře Pavla Váni seznámí návštěvníky s léčivými účinky rakytníku, šalvěje, jitrocele a mnohých dalších bylin.
Plakát

Josef Hrdinka: Z HISTORIE VALDENSKÝCH
(21.04.2016 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Toto náboženské lidové reformní hnutí působilo hlavně v městském prostředí Burgundska, Provence a severní Itálie. Valdenští vycházeli z požadavku naprosté "apoštolské" chudoby, obecné závaznosti evangelia a reformy pokleslého křesťanského života. Kladli důraz na Nový zákon, odmítali institucionální církev, žádali demokratizaci církve a svobodu kázání i pro laiky v lidovém jazyce, naopak zamítali vojenskou službu, učení o očistci a odpustcích, mše za mrtvé, uctívání svatých a panny Marie. Proti valdenství působila zejména ve městech inkvizice dominikánského a minoritského řádu. 
Plakát

Vojta a Jeska Trčkovi: NEJEN SVATEBNÍ CESTA JIŽNÍ AMERIKOU
(26.04.2016 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Navštívíme např. v Brazílii fenomenální vodopády Iguaçu, nejznámější pláž světa Copacabanu v Rio de Janeiru, v Bolívii největší solnou pláň na světě Salar de Uyuni, v Peru Machu Picchu a vysokohorské jezero Titicaca, v Chile projedeme nejsušší pouští Atacama...
Plakát
Webové stránky Vojtěcha Trčky

Ladislav Beran: DOTEKY ZLOČINU
(28.04.2016 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Spisovatel a bývalý kriminalista Ladislav Beran povypráví nejen o svých knihách, věnujících se starým kriminálním příběhům ze 30. let 20. století...
Plakát
Medailon autora
Najdete u nás

PhDr. Tomáš Horyna: ČERVENÁ LHOTA JAKO INSPIRACE KRÁSNÉ LITERATURY
(04.05.2016 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Zámek Červená Lhota vystupuje ve čtyřech českých prózách: Pankrác Budecius, kantor (Antonín Sova), Kábové z Rybňan (Bedřich Kamarýt), Zádušní mše za hraběnku (Jiří Holub), Vzpoura strašidel (Jiří Holub). PhDr. Tomáš Horyna své poutavé vyprávění doplní i četbou ukázek ze zmíněných děl. 
Plakát

Andrea Kaucká, René Bauer: SÚDÁN
(05.05.2016 – náhradní termín za zrušenou přednášku z 31.3.2016 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Pojďte s námi nahlédnout do horké saharské země. Projít se mezi zapomenutými památkami černých faraónů, posedět si s domorodci v blízkosti pohoří Nuba, nebo skočit hluboko pod hladinu vod Rudého moře. Uvidíte Súdán jiný, než o jakém se píše v novinách.
Webové stránky A. Kaucké a R. Bauera 
Plakát

PhDr. Marie Fronková: ŠEST KORUN A ČTYŘI MANŽELKY KARLA IV.
(11.05.2016 – 16:00 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Po celý rok 2016 si budeme v celé zemi připomínat 700 let od narození Karla IV., císaře a krále, kterého zná každý. Známe ho ale dobře? Jaká byla doba, ve které žil? Co nám zůstalo po Karlovi až do dnešní doby?
Plakát

Josef Hrdinka: KDYŽ UDEŘÍ VÁŽNÁ NEMOC
(26.05.2016 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Když přijde vážná nemoc, je to šok pro pacienta i jeho rodinu. Původní hodnoty přestávají platit, přichází strach o život. Jak reagovat v takových chvílích, radí křesťanský psycholog Josef Hrdinka. 
Plakát

Mgr. Petr Urban, Ph.D.: OCHRANA PŘÍRODY Z HLEDISKA FILOSOFIE A ETIKY
(31.05.2016 – 17:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Přednáška ve spolupráci s občanským sdružením Hamerský potok.
Více informací zde.
Plakát

Ing. Petr Hesoun ; Aleš Kůrka, DiS: OCHRANA PŘÍRODY Z HLEDISKA STÁTNÍ SPRÁVY A MAJITELŮ DOTČENÝCH POZEMKŮ
(22.09.2016 – 17:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Ochrana přírody je často chápána velmi zjednodušeně jako ochrana stromů, nebo "nějakých kytiček, žabiček a brouků". To je ale jenom část ochrany přírody. Úkolem úředníka v tomto oboru proto není jen rozhodovat o žádostech, které mu přijdou na stůl, ale ve velké míře i vysvětlovat vztahy v krajině a společenstvech (ekosystémech). Bez posouzení těchto vztahů je rozhodování o jednotlivých stromech, rostlinách, zvířatech či lidských záměrech velmi zkreslené a často postrádá logiku. Každý les a každý rybník a potok jsou trochu jiné a nelze o nich rozhodovat podle jedné šablony.
Přednáška ve spolupráci s občanským sdružením Hamerský potok.
Plakát

LITERÁRNÍ BESEDA SE SPISOVATELKOU IRENOU DOUSKOVOU
(29.09.2016 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

V rámci besedy bude Irena Dousková číst ze svého posledního románu Medvědí tanec a samozřejmě nebude chybět prostor pro dotazy a autogramiádu.
Najdete u nás
Plakát

Spolufinancováno Ministerstvem kultury v rámci programu "Knihovna 21. století"

LITERÁRNÍ BESEDA SE SPISOVATELKOU KATEŘINOU TUČKOVOU
(05.10.2016 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)
Zveme Vás na autorské čtení a besedu s nezávislou kurátorkou, spisovatelkou a držitelkou Ceny čtenářů Magnesia Litera.
Najdete u nás
PlakátSpolufinancováno Ministerstvem kultury v rámci programu "Knihovna 21. století"


Hanka Hosnedlová: S BÁGLEM PO SVĚTĚ
(06.10.2016 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Beseda se spisovatelkou, novinářkou a trampkou v jedné osobě o jejích knihách a zážitcích z cest po světě. Součástí besedy bude i promítání fotografií z Ameriky, Kanady, Aljašky, Austrálie, Thajska...
Najdete u nás
Plakát

RNDr. Tomáš Ditrich, Ph.D. : OCHRANA PŘÍRODY Z HLEDISKA VÝCHOVY A VZDĚLÁVÁNÍ
(13.10.2016 – 17:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Chceme-li brát ochranu přírody vážně, musí se dotýkat nejen motivovaných dobrovolníků a profesionálů z akademických, úředních, neziskových i firemních sfér, ale (a především) nemotivované široké veřejnosti... více zde.
Přednáška ve spolupráci s občanským sdružením Hamerský potok.
Plakát

Šimon Heller: EXPEDICE ZÁPADNÍ SAHARA
(19.10.2016 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Chcete vědět jak to vypadá v gambijském vězení? Pak si přijďte poslechnout vyprávění českobudějovického cestovatele. Šimon Heller se na své cestě po Západní Africe (Maroko, Mauritánie, Západní Sahara, Senegal, Gambie) ocitl v cele předběžného zadržení kvůli lékárničce, obsahující v Gambii zakázaný lék lexaurin. Během svého pobytu byl svědkem svérázných metod gambijské policie.
Plakát

Spolufinancováno Ministerstvem kultury v rámci programu "Knihovna 21. století"

Dionýz Bezák: DIAGNOSTIKA DLE ČÍNSKÝCH A JAPONSKÝCH TRADIC
(26.10.2016 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Lektor Dionýz Bezák, který se 16 let aktivně věnuje čínské a alternativní medicíně - akupunktuře, baňkování, moxování..., doplní zajímavé informace praktickými ukázkami řešení dlouhodobých pohybových a zdravotních problémů, jako jsou odstranění bolesti zad, krku, hlavy atd.
Plakát

Kateřina Karásková: KDE ŽENY VLÁDNOU: cestopisná projekce
(27.10.2016 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Že Amazonky dávno vymřely? Hloupost! Vítejte ve společnostech, kde mají navrch ženy. Poznáte mexické indiánky, které své muže překonávají nejen inteligencí, ale i objemem. V Indonésii prozkoumáte jediný muslimský matriarchát. Vysoko v čínských Himálajích navštívíte nejromantičtější etnikum na světě. A nakonec se na severovýchodě Indie seznámíte s nenápadným kmenem, jehož muži zoufale bojují za rovnoprávnost.
Plakát

Luděk Wellner: STAROVĚKÝ EGYPT MEZI ALEXANDREM VELIKÝM A KLEOPATROU
(03.11.2016 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

V přibližně 90-ti až 120-ti minutovém bloku budou nastíněny události od skonu Alexandra Velikého, vzestup ptolemaiovského Egypta ke slávě a moci, proměna vyhasínajícího Egypta v novou světovou velmoc, boje ptolemaiovských faraonů s ostatními dědici Alexandrovy říše, počínající úpadek, vnitřní rozpad a oslabení říše, pozvolné podléhání vlivu rozpínajícího se Říma, až po poslední dramatický boj Kleopatry Veliké o světovládu za asistence slavných římských vojevůdců. 
Plakát

Spolufinancováno Ministerstvem kultury v rámci programu "Knihovna 21. století"

Arnošt Vašíček: LABYRINT ZÁHAD
(09.11.2016 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Beseda s autorem řady knih o tajemnu a televizních seriálů Ztracená bránaĎáblova lestStrážce duší a Planeta záhad
Nevysvětlitelné archeologické nálezy, podivné úkazy a paranormální jevy naznačují, že minulost naší planety je daleko tajemnější než si vůbec dovedeme představit. Arnošt Vašíček představí nové nejzáhadnější objevy ze světa i od nás. 
Plakát

Spolufinancováno Ministerstvem kultury v rámci programu "Knihovna 21. století"

AUTORSKÁ ČTENÍ JIHOČECHŮ JIŘÍHO HÁJÍČKA A STANISLAVA BERANA
(10.11.2016 – 19:00 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Jiří Hájíček představí svůj nový román "DEŠŤOVÁ HŮL" 
Zbyněk, profesí správce pozemků, se po mnoha letech setkává se svou dávnou láskou, aby jí pomohl se zdánlivě jednoduchým majetkoprávním problémem. Vrací se na venkov, do míst svého dětství a dospívání, a postupně se zaplete do nejasných okolností sporu o pozemek, ale také do své osobní a manželské krize. Potýká se s nespavostí, bloudí krajinou a katastrálními mapami a nad ním se jako přízrak vznáší bláznivý venkovský aviatik z osmnáctého století. Ve zlomovém okamžiku vyráží Zbyněk s tváří pomalovanou válečnými barvami do boje za to, aby se jednoho rána "nevzbudil jako někdo jinej".

Stanislav Beran představí svůj nový román "VYŠEHRADŠTÍ JEZDCI". 
Co mohou mít společného protinacistický odbojář ze skupiny Tři králové, sedmnáctiletý člen pražského pouličního gangu, odsouzený za „protistátní činnost“ do uranových dolů, a po slávě toužící básník? Snad víc než město a čas, v němž se protnuly jejich osudy. Krátce po Vítězném únoru si režim posvítil i na takzvané malé ryby. Spolu s politickou opozicí, kněžími a vojáky ze západní fronty tak končili v lágrech i bezvýznamní zlodějíčci, obdivovatelé jazzu a západní módy, v dobové propagandě nazývaní "pásci".

Plakát


PhDr. Marie Fronková: JIŘÍ Z PODĚBRAD
(23.11.2016 – 16:00 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Jiří z Kunštátu a Poděbrad (23. dubna 1420 Poděbrady - 22. března 1471 Praha) byl od roku 1458 po zvolení českou šlechtou až do smrti český král. Stal se jediným českým panovníkem, který nepocházel z panovnické dynastie, ale z panského stavu domácí šlechty. Po něm vládli již pouze králové z cizích dynastií... zveme všechny příznivce historie.
Plakát

Mgr. Aleš Jelínek: OCHRANA PŘÍRODY Z HLEDISKA KONKRÉTNÍ ŽIVOČIŠNÉ SKUPINY: pavouci na Jindřichohradecku
(24.11.2016 – 17:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Přednáška ve spolupráci s občanským sdružením Hamerský potok.
Více informací zde.
Plakát

Věra Nosková: S BATOHEM PO KRÁLOVSKÉM THAJSKU A RUDÉM VIETNAMU
(30.11.2016 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Tři cestovatelé (spisovatelka Věra Nosková, její syn Jiří Nosek a kamarád Martin Pacovský) poznávali po tři měsíce Thajce, Vietnamce a jejich země s bujnou bizarní přírodou, obdivovali výbuchy barev tropické flóry, jejich národní parky a zbytky středověkých chrámů a svatyň, objevovali jihoasijská městečka, krajinu rýžových polí a džunglí porostlých hor, obří velkoměsta...
Plakát

Spolufinancováno Ministerstvem kultury v rámci programu "Knihovna 21. století"

Jarmila Mandžuková: PROJEZTE SE KE ZDRAVÍ
(07.12.2016 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Přednáška nám umožní získat důležité informace o zdravém životním stylu a o správné výživě, neboť to, co jíme a kolik toho sníme, působí na zdraví každého z nás. 
Najdete u nás 
Plakát

Spolufinancováno Ministerstvem kultury v rámci programu "Knihovna 21. století"

Jan Sucharda: NEOBYČEJNÝ OSTROV ISLAND
(08.12.2016 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Přednáší Jan Sucharda, který Island každoročně několikrát navštěvuje již od roku 2001. Je autorem dvou fotografických knih o Islandu a čtyř průvodců po tomto nádherném a zajímavém ostrově. V přednášce nás zavede nejen na turisticky známá a cestovními kancelářemi vyhledávaná místa, ale i do míst, kam vkročí jen málokdo - především do tajemného vnitrozemí, které je přístupné jenom několik týdnů v roce. 
Najdete u nás 
Plakát

Šimon Heller: VÝCHODNÍ AFRIKA
(14.12.2016 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Nechte se opět pozvat mladým cestovatelem Šimonem Hellerem na africký kontinent, konkrétně do rovníkové Ugandy a genocidou zasažené Rwandy.
Webové stránky Šimona Hellera
Plakát

Spolufinancováno Ministerstvem kultury v rámci programu "Knihovna 21. století"

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
Rozumím
Více informací