Právě otevřeno: dospělé oddělení, hudební oddělení, internet a čítárna, Vajgar dospělé
Archiv

Tvořivé dílny

 • Na dětském oddělení vyrostl strom- Není to jen takový nějaký obyčejný strom, na tomto stromě se objevují lístky s názvy oblíbených knih. Pokud se Ti nějaká kniha líbila, můžeš ozdobit strom i Ty. Děkuji všem dětem, které mi pomohly strom vytvořit!
 • Dětské oddělení podzimně rozkvetlo - Nejen tato kytice nyní zdobí dětské oddělení. Pokud chceš podzimní výzdobu i doma, přijď se naučit jak na to. Tento čtvrtek máš jedinečnou možnost. Tak jako minule: javorové listy, chuť tvořit a hlavně dobrou náladu. Těším se.
 • Celý listopad se na dětském oddělení Halloweensky řádí. Přidej se i ty, každý čtvrtek odpoledne.
 • Dětské oddělení v obležení netopýrů!
 • Ani v prosinci naše tvůrčí dílny nezahálí ...Tvůrčí dílna na Mikuláše -Knihovna nebyla v obležení čertů, tak jak tomu bylo ve školkách a školách, naši čtenáři jsou hodní a proto nás navštívily pouze bytosti nebeské — andělíčci...

 


Den pro dětskou knihu

Odpoledne 3. prosince proběhlo spolu s Čertovsko-andělským tvořením s Romanou (tvořivá dílna Romany Hulíkové) ocenění nejlepších mladých čtenářů soutěže Lovci perel z dětských oddělení centrálního pracoviště knihovny i pobočky Vajgar. K vítězství nestačilo jen přečíst správné knihy označené perlou, ale navíc zodpovědět otázky vztahující se ke knize. Za každou knihu získávali čtenáři postupně perlu a tvořili tak náhrdelník. A že zájem o čtení nepolevuje, dokázal i velký počet přečtených knih. Gratulujeme výhercům, kteří získali zajímavé ceny, diplom a také vytvořený perlový náhrdelník:

 • kategorie 1. – 3. třída: Anna Leblová, Sebastien Novotný
 • kategorie 4. – 6. třída: Alena Lorencová, Sára Plucarová
 • kategorie 7. – 9. třída: Kyrill Gončaruk, Eva Sedláková 


Tvůrčí dílna na Mikuláše

Knihovna nebyla v obležení čertů, tak jak tomu bylo ve školkách a školách, naši čtenáři jsou hodní a proto nás navštívily pouze bytosti nebeské — andělíčci...


Říjen 2019

 • Průkaz pro nové čtenáře žáky a studenty v říjnu zdarma. Chceš se stát čtenářem knihovny a mít svou průkazku?
 1. Tvořivé čtvrtky. Celý říjen byl v duchu podzimního tvoření.
  • Draci přistáli na dětském oddělení.
  • Podzimní kytice
 2. Stromem oblíbených knih. Není to jen takový nějaký obyčejný strom, na tomto stromě se objevují lístky s názvy oblíbených knih. Pokud se Ti nějaká kniha líbila, můžeš ozdobit strom i Ty. Děkuji všem dětem, které mi pomohly strom vytvořit!


Setkání dětí se spisovatelem Markem Srazilem

30. května se v knihovně v rámci projektů „Škola naruby“ a „Knížka pro prvňáčka“ setkaly děti z 3. a 5. ZŠ s oblíbeným spisovatelem a hudebníkem Markem Šolmesem Srazilem. Ten je opět velmi pobavil, četl jim ze svých knížek, společně si zazpívali a děti prožily dopoledne plné zábavy a smíchu.

 

Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka

SKIP ČR vyhlásil pro školní rok 2018/2019  jedenáctý ročník celostátního projektu na podporu dětského čtení „Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka“. Knihovny spolupracují se základními školami a každoročně do projektu přihlašují žáky prvních tříd. Pro prvňáčky jsou v knihovně připravovány programy vedoucí k rozvoji zájmu o četbu a knihy. Děti jsou v závěru projektu odměněny speciální knížkou, která byla napsána výhradně pro tuto příležitost a nelze ji v běžné knihkupecké síti minimálně tři roky koupit. V letošním roce je to kniha spisovatele Miroslava Tvrze a ilustrátorky Aleny Schulz – „Kde se nosí krky“.

Městská knihovna přihlásila žáky 1. A a 1. B 3. ZŠ pod vedením učitelek Mgr. Marie Sekyrové a Mgr. Andrey Janíčkové. 53 prvňáčků během školního roku navštívilo knihovnu, kde pro ně byly připraveny různé tematické besedy. 14. června proběhlo v knihovně slavnostní ukončení projektu a prvňáčci byli pohádkovým rytířem pasováni na čtenáře.