Žádné oddělení není právě otevřené
Archiv


Archiv
Rok:
Typ:
Akce
PhDr. Pavel Matlas, Ph. D.: HISTORIE POVODNÍ NA LUŽNICI
(08.01.2020 – 16:30 hod., Poslechový sál)
Zhruba hodinová přednáška, kterou iniciovaly první, leč jak se později ukázalo zdaleka ne poslední, novodobé povodně na Třeboňsku v roce 2002, představuje tento přírodní fenomén v delším časovém horizontu od poloviny 16. století. Na základě jedinečných jihočeských archivních pramenů zároveň podrobně ukazuje, jak tyto přirozené děje vnímaly a jak se s nimi houževnatě, ale zároveň v pokoře, vyrovnávaly předešlé generace.
 

RNDr. Antonín Reiter, Ph.D.: ZA NETOPÝRY A DUCHEM SOJUZU DO TÁDŽIKISTÁNU
(15.01.2020 – 16:30 hod., Poslechový sál)
Tádžikistán je nejhornatější země někdejší sovětské střední Asie. Po letech vnitřních konfliktů a ekonomického rozvratu, které souvisely s rozpadem Sovětského svazu, se Tádžikistán uklidnil a opět přitahuje pozornost turistů i biologických výzkumníků. Úpatí Pamíru je totiž nejen směsicí pestrých typů krajiny, ale také významnou biogeografickou křižovatkou. Přednáška je zaměřena na krajinu jihozápadní části Tádžikistánu a její zvířecí obyvatele  netopýry.

Slávek Král: STOPEM SE PSEM V ASII
(22.01.2020 – 17:00 hod., Poslechový sál)
33 000 km a 5 měsíců dlouhá procházka se psem po 19 státech Euroasijského kontinentu. Slávek a fenka Corey vyrazili stopem do Japonska. Ve Vladivostoku je nepustili na trajekt, tak skončili ve Střední Asii. Vznikl z toho příběh, kde nebudete věřit, co všechno se může pokazit...
 

Dagmar Langová : MÁTE RÁDI BYLINKY? VRACÍ NÁM ZDRAVÍ!
(30.01.2020 – 16:30 hod., Poslechový sál)
Dozvíte se, kterými bylinkami můžete vyčistit tělo a posílit imunitu. Povíme si, jak se zbavit toxinů a plísní a tedy jak harmonizovat tělo přírodní cestou.
 

Miloslav Sviták: PO STOPÁCH 75. PĚŠÍHO PLUKU ZA I. SVĚTOVÉ VÁLKY (ZÁPADNÍ UKRAJINA)
(05.02.2020 – 16:30 hod., Poslechový sál)
Miloslav Sviták nás seznámí s výsledky expedice JOSEFOVKA 2019. Připomene nelehký osud 75. pěšího pluku během 1. světové války.
Více informací ZDE
 

VU3V - Čínská medicína v naší zahrádce
(06.02.2020 – 11:00-12:30, Poslechový sál)


VU3V - Leonardo da Vinci
(06.02.2020 – 9:00 -10:30, Poslechový sál)


Ing. Jaromír Novák: TOSKÁNSKO - HORY, MĚSTA, PAMÁTKY
(12.02.2020 – 16:30 hod., Poslechový sál)
V další z řady cestovatelských přednášek přiblíží Jaromír Novák italské Toskánsko, kraj plný historických měst, malebných vesniček, pohádkové krajiny a chutného vína.

Jakub Drozda : POMNÍKY VELKÉ VÁLKY NA JIHU ČECH
(20.02.2020 – 16:30 hod., Poslechový sál)
Odborný pracovník Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště v Českých Budějovicích Jakub Drozda promluví o osudech pomníků obětem první světové války na území Jihočeského kraje. Připomene historii vzniku těchto pomníků, rozdíly v utváření poválečné kolektivní paměti v česko- a německojazyčných oblastech či spory o ideovou náplň pomníků mezi konzervativně cítícími venkovany a republikánskými pokrokáři. Závěrem nadnese problematiku pomníků padlým ve vztahu k památkové péči a aktuální problémy ochrany těchto památek.

Mgr. Libor Drahoňovský: OD TROSEK NA HRUBOSKALSKO
(26.02.2020 – 16:30 hod., Poslechový sál)
Během besedy s promítáním fotografií si kromě hradu Trosek, Hrubé Skály a Valdštejna i městečka Rovenska pod Troskami prohlédneme zajímavé pamětihodnosti a spoustu přírodních krás, především překrásná skalní města.
 

Josef Špidla: MARIE TEREZIE A JEJÍ DOBA
(05.03.2020 – 16:30 hod., Poslechový sál)
I letos máme možnost setkání s panem Josefem Špidlou, spisovatelem historických románů. Jeho nejnovější kniha HOŘ, OHÝNKU, O MOU DUŠI SE UŽ ČERTI PEROU  zpracovává skutečný příběh mladičké vyškovské žhářky, na níž je vykonán poslední trest smrti upálením za živa. Strhující příběh se odehrává za vlády Marie Terezie, tedy v době, která si svou dramatičností s výše popsanými událostmi nezadala. Války o dědictví rakouské vlastně neměly vítězů ani poražených, zůstala jen bída a utrpení po dvaceti bitvách. Přijďte si vyslechnout popis doby, v níž se střetává probouzející se osvícenství se středověkým tmářstvím.

Josef Bartošek: INDIE OD SEVERU K JIHU V PROSTORU I ČASE - Z R U Š E N O
(11.03.2020 – 16:30 hod., Poslechový sál)
Indie je supervelmoc a soupeří o dominanci v oblasti s Čínou, na rozdíl od které je etablovanou standardní demokracií.
Pomocí ppt (PowerPoint Presentation) budeme cestovat po Indii, tak, jako bychom vykonávali virtuální cestu s průvodcem, který nám bude komentovat jednotlivá místa v kontextu historie i současnosti. Uvidíme kulturní i náboženskou pestrost jakou Evropa nepoznala. Přijďte dotvořit vlastními dotazy a postřehy toto interaktivní předjarní virtuální cestování....

Proč trénovat paměť - Z R U Š E N O
(17.03.2020 – 9:30-10:30, Poslechový sál)


SETKÁNÍ S KROJOVOU DRUŽINOU Z JAROŠOVA NAD NEŽÁRKOU - Z R U Š E N O
(19.03.2020 – 16:30 hod., Poslechový sál)
Vyprávění o souboru i krojích. 
Těšit se můžete též na blatské písničky i ukázky krojů.

Mgr. Alois Sassmann: NORSKÉ FJORDY, KODAŇ - Z R U Š E N O
(08.04.2020 – 16:30 hod., Poslechový sál)
Nezapomenutelné zážitky z návštěvy olympijského Lillehammeru,Osla, Trolí stezky, Geirangerfjordu či města Ålesundu, krásu dřevěných norských kostelů, vodopádů či starých lidových domů, ale i návštěvu památek dánské Kodaně přiblíží na přednášce s promítáním pan Alois Sassmann.

Mgr. Tomáš Jajtner, Ph.D.: IMPEACHMENT D. TRUMPA A IRÁNSKÁ KRIZE - Z R U Š E N O
(16.04.2020 – 16:30 hod., Poslechový sál)
Impeachment je v americké politice mimořádný ústavní postup, žaloba na prezidenta, kterým je možné ho za určitých podmínek zbavit funkce. Návrh na impeachment D. Trumpa, který se projednával mezi prosincem minulého roku a počátkem února tohoto roku, sice nakonec neprošel, svědčí však o zásadní politické krizi v americké politice. Společně s ne vždy dobře promyšlenými vyjádřeními a tahy Trumpovy administrativy ve vztahu k muslimskému světu (zejména zabití iránského generála Kásima Suljmáního) se začínají objevovat hlasy, že problém polarizace americké společnosti zrcadlí narůstající konflikt i v politice světové. Jak máme rozumět těmto událostem? Jakým směrem se vydává americká společnost a politika na prahu nové prezidentské volby? Hrozí rozdělení světa novou válkou? Žijeme ještě v "reálném" světě nebo ve světě nekonečného množství "fikcí"?  Na tyto otázky se pokusí odpovědět přednáška Dr. Tomáše Jajtnera z Ústavu anglistiky FF JU v Českých Budějovicích.

Tomáš Kubeš : ČERNOBYL - SPÍCÍ PEKLO - Z R U Š E N O
(23.04.2020 – 16:30 hod., Poslechový sál)
Katastrofa jaderné elektrárny v Černobylu ovlivnila svět, nic není jako dříve. S následky se potýkáme dodnes a ještě dlouhých 22 tisíc let budeme. Jak to vše proběhlo, co se stalo po výbuchu, jak to vypadá dnes v zakázané zóně a příběhy lidí, kteří neměli žít, nebo naopak si na sklonku života vybrali zakázanou zónu jako svůj domov. Včera i dnes, fakta i příběhy.  

Matěj Denk: PROČ BYCHOM SE MĚLI ZAJÍMAT O BLÍZKÝ VÝCHOD - Z R U Š E N O
(30.04.2020 – 16:30 hod., Poslechový sál)
Pokud se člověk podívá na titulky médií, má pocit, že region Blízkého východu je jen konfliktem zmítaná část světa. Ale je tomu opravdu tak? Představuje napětí na Blízkém východě hrozbu pro Evropu? A pokud ano, týkají se místní konflikty nás v Evropě, nebo je Blízký východ příliš daleký? Co s tím případně můžeme udělat my? Jaký by vlastně měl být postoj Evropy a České republiky vůči zemím Blízkého východu? Na tyto a další otázky se bude snažit odpovědět právě tato přednáška.
Realizováno ve spolupráci s Asociací pro mezinárodní otázky

Petr Oupor: PĚTILISTÁ RŮŽE
(24.09.2020 – 17:00 hod., Poslechový sál)
Letos si připomínáme výročí 800 let od první zmínky o sídle v Jindřichově Hradci. Proto přijměte pozvánku na seznámení se vznikem, vývojem, politikou a společenskou prestiží šlechtických rodů, které řadíme do rozrodí Vítkovců.

Ing. Jiří Fišar, Ph.D.: TREK OKOLO ANNAPURNY - Z R U Š E N O
(06.10.2020 – 16:30 hod., Poslechový sál)
Nepál patří mezi nejchudší země světa. Oplývá však kulturním a přírodním bohatstvím, díky kterému si získal srdce nejednoho cestovatele. Atmosféru Káthmándú s jeho jedinečnou architekturou a jeden z nejkrásnějších treků světa nám přiblíží cestovatel, fotograf a spisovatel Jiří Fišar, kerý sám jen s batohem na zádech vyrazil do této země uprostřed Asie, aby si splnil svůj sen vidět Himálajské obry.

PhDr. Tereza Maříková: VÝZNAM SPOLEČNÉHO ČASU NA SKLONKU ŽIVOTA - Z R U Š E N O
(07.10.2020 – 16:30 hod., Poslechový sál)
Jaký vliv může mít péče o umírajícího a jeho doprovázení doma na členy rodiny v různých životních situacích, na mezilidské vztahy nebo proces truchlení... to vše a mnohé další nám příblíži psycholožka Tereza Maříková z Hospicové péče sv. Kleofáše.

Josef Špidla: STRÁŽCE MODRÉHO TUNELU ANEB ŠEDESÁTILETÁ EXKURZE DO NAŠÍ HISTORIE (1949 - 2009) - Z R U Š E N O
(08.10.2020 – 16:30 hod., Poslechový sál)
Autor knihy "Strážce modrého tunelu" Josef Špidla nám nabídne výpravu do historie nedávno minulé. A tak se prostřednictvím jeho trilogie s autobiografickými prvky projdeme hrůznými jáchymovskými lágry, jarním táním let šedesátých, traumatem srpnové okupace, ale především tím, co se dělo pak.
...s písničkami Karla Kryla

Ing. Martina Šulcová: OCHUTNÁVKA KOMODIT - investiční zlato a další drahé kovy, šperky, investiční mince, drahé kameny - Z R U Š E N O
(15.10.2020 – 16:30 hod., Poslechový sál)
Jak uložit peníze, abyste je ochránili před inflací? Nejlepším řešením je investovat do komodity, která si svou hodnotu uchovává. I když nejste v investování zběhlí, nemusíte se tohoto kroku bát. Zkušený poradce přesně ví, co se na investičním trhu děje a kam je nejlepší peníze vložit. A právě Ing. Martina Šulcová může nabídnout užitečné rady. Ve světě financí a zlata pracuje od roku 2008, zabývá se obchodem se zlatem a dalšími drahými kovy, vzácnými kameny a šperky.

Petr Adame: JAN ÁMOS KOMENSKÝ - Z R U Š E N O
(21.10.2020 – 16:30 hod., Poslechový sál)
U příležitosti 350 let od úmrtí Jana Amose Komenského se v naší knihovně uskuteční přednáška věnovaná jeho odkazu. Největší spisovatel pobělohorské emigrace, filozof a poslední biskup Jednoty bratrské je považován za jednoho z největších Čechů.

Mgr. Libor Drahoňovský: ESTONSKO - Z R U Š E N O
(29.10.2020 – 16:30 hod., Poslechový sál)
Převážně rovinaté Estonsko se na první pohled může jevit poměrně fádní zemí. Zdání je však klamné. Málokde na severu Evropy najdeme tolik rozmanitých přírodních zajímavostí i památek, jako právě tady... více zde

Dětské akce
Tvůrčí dílna - Led(n)ové hrátky
(09.01.2020 – 14:00-18:00, Dětské oddělení)


Internet a knihy II
(10.01.2020 – 8:00 - 9:45, Vajgar)

Beseda pro školy

Internet a knihy II
(10.01.2020 – 9:00 - 9:45, Vajgar)

Beseda pro školy

Internet a knihy II
(15.01.2020 – 8:00 - 8:45, Vajgar)

Beseda pro školy

Internet a knihy II
(15.01.2020 – 9:00 - 9:45, Vajgar)

Beseda pro školy

Ježíškova nadílka v knihovně
(16.01.2020 – 14:00-18:00, Dětské oddělení)


Knihovna - věc známá
(16.01.2020 – 8:15-9:15, Dětské oddělení)


Setkání s knihovnou
(17.01.2020 – 9:00 -9:45, Dětské oddělení)


Setkání s knihovnou
(17.01.2020 – 10:00-10:45, Dětské oddělení)


Bajky
(21.01.2020 – 8:00 - 9:00, Vajgar)

Beseda pro  základní školy

Bajky
(21.01.2020 – 9:00 - 10:00, Vajgar)

Beseda pro základní  školy

Seznámení s knihovnou
(22.01.2020 – 9:00 - 10:00, Dětské oddělení)


Tvůrčí dílna - Led(n)ové hrátky
(23.01.2020 – 14:00-18:00, Dětské oddělení)


Večerníček a jeho pohádky
(23.01.2020 – 9:00 - 10:00, Dětské oddělení)


Seznámení s knihovnou
(29.01.2020 – 9:15-10:15, Dětské oddělení)


Hravé odpoledne,soutěž : Po stopách knih
(29.01.2020 – 12:00 -17:00, Vajgar)

Veřejná akce pro děti. 

Seznámení s knihovnou
(29.01.2020 – 8:15-9:15, Dětské oddělení)


Tvůrčí dílna - Led(n)ové hrátky
(30.01.2020 – 14:00-18:00, Dětské oddělení)


Pohádkové čtení pro děti
(05.02.2020 – 9:00-9:30, Vajgar)

Čtení pro MŠ

Pohádkové čtení pro děti
(05.02.2020 – 9:30-10:00, Vajgar)

Čtení pro MŠ 

Pohádkové čtení pro děti -ZRUŠENO
(05.02.2020 – 10:00, Vajgar)

Čtení pro MŠ

Tvůrčí dílna - Únorové těšení
(06.02.2020 – 14:00-18:00, Dětské oddělení)


Popletená pohádka
(12.02.2020 – 8:30 - 9:30, Dětské oddělení)


Škola naruby- ZRUŠENO
(12.02.2020 – 8:00, Vajgar)

Beseda pro děti.

Škola naruby
(12.02.2020 – 9:00 -9:45, Vajgar)

Beseda pro děti.

Tvůrčí dílna - Únorové těšení
(13.02.2020 – 14:00-18:00, Dětské oddělení)


Popletená pohádka
(13.02.2020 – 8:15-9:15, Dětské oddělení)


Veřejné čtení
(13.02.2020 – 14:00-18:00, Dětské oddělení)


Popletená pohádka
(13.02.2020 – 10:00-10:45, Dětské oddělení)


Krteček a kalhotky
(17.02.2020 – 8:00 -8:45, Vajgar)

Beseda pro ZŠ

Krteček a kalhotky
(17.02.2020 – 9:00 -9:45, Vajgar)

Beseda pro ZŠ

Pohádky
(19.02.2020 – 8:00 -9:00, Vajgar)

Beseda pro ZŠ.

Pohádky-ZRUŠENO
(19.02.2020 – 9:00, Vajgar)


Popletená pohádka
(19.02.2020 – 8:15-9:15, Dětské oddělení)


Popletená pohádka
(19.02.2020 – 9:15-10:15, Dětské oddělení)


Tvůrčí dílna - Únorové těšení
(20.02.2020 – 14:00-18:00, Dětské oddělení)


Večerníček a jeho pohádky
(20.02.2020 – 10:00-10:45, Dětské oddělení)


Večerníček a jeho pohádky
(21.02.2020 – 10:20-11:20, Dětské oddělení)


Jak se dělá kniha
(02.03.2020 – 14:00 -15:00, Vajgar)

Veřejná akce dětem.

Veřejné čtení - Čtení hrou
(03.03.2020 – 14:00 -15:00, Dětské oddělení)


Jak se dělá kniha
(04.03.2020 – 14:00 -15:00, Vajgar)

Veřejná akce dětem.

Hrajeme si s barvami
(04.03.2020 – 9:00 -9:45, Dětské oddělení)


Setkání s knihovnou
(04.03.2020 – 9:45-10:30, Dětské oddělení)


Tvůrčí dílna -Březen do knihovny vlezem
(05.03.2020 – 14:00-18:00, Dětské oddělení)


Hrajeme si s barvami
(05.03.2020 – 9:45-10:30, Dětské oddělení)


Večerníček a jeho pohádky
(06.03.2020 – 10:00-10:45, Dětské oddělení)


Čtení hrou
(10.03.2020 – 14:00 -15:00, Dětské oddělení)


Hravé dopoledne pro maminky s dětmi
(10.03.2020 – 10:00 -11:00, Dětské oddělení)

16 maminek a 17 dětí

Popletená pohádka
(11.03.2020 – 8:15-9:15, Dětské oddělení)


Hrajeme si s barvami
(11.03.2020 – 9:45-10:30, Dětské oddělení)


Tvůrčí dílna -Březen do knihovny vlezem
(12.03.2020 – 14:00-18:00, Dětské oddělení)


Hrajeme si s barvami
(12.03.2020 – 9:00 -9:45, Dětské oddělení)


Hrajeme si s barvami
(12.03.2020 – 10:00-10:45, Dětské oddělení)


Hrajeme si s barvami - zrušeno
(13.03.2020 – 9:15-10:15, Dětské oddělení)


Máme rádi obrázky - zrušeno
(16.03.2020 – 9:00 -9:45, Dětské oddělení)


Čtení hrou - zrušeno
(17.03.2020 – 14:00 -15:00, Dětské oddělení)


Hrajeme si s barvami - zrušeno
(18.03.2020 – 10:00-10:45, Dětské oddělení)


Máme rádi obrázky - zrušeno
(18.03.2020 – 8:30 - 9:30, Dětské oddělení)


Tvůrčí dílna -Březen do knihovny vlezem - zrušeno
(19.03.2020 – 14:00-18:00, Dětské oddělení)


Hrajeme si s barvami - zrušeno
(19.03.2020 – 10:00-10:45, Dětské oddělení)


Máme rádi obrázky - zrušeno
(19.03.2020 – 9:00 -9:45, Dětské oddělení)


Máme rádi obrázky - zrušeno
(20.03.2020 – 9:00 -9:45, Dětské oddělení)


Čtení hrou - zrušeno
(24.03.2020 – 14:00 -15:00, Dětské oddělení)


Hrajeme si s barvami - zrušeno
(25.03.2020 – 9:45-10:30, Dětské oddělení)


Tvůrčí dílna - Scriptorium - zrušeno
(26.03.2020 – 14:00-18:00, Dětské oddělení)


Roční období - zrušeno
(26.03.2020 – 10:00-10:45, Dětské oddělení)


Večerníček a jeho pohádky - zrušeno
(26.03.2020 – 8:15-9:15, Dětské oddělení)


Noc s Andersenem - zrušeno
(27.03.2020 – 17:30 - 21:30, Dětské oddělení)


Čtení hrou - zrušeno
(31.03.2020 – 14:00 -15:00, Dětské oddělení)


Popletená pohádka - zrušeno
(01.04.2020 – 8:15-9:15, Dětské oddělení)


Velikonoce - zrušeno
(02.04.2020 – 8:15-9:15, Dětské oddělení)


Velikonoce - zrušeno
(02.04.2020 – 10:00-10:45, Dětské oddělení)


Popletená pohádka - zrušeno
(03.04.2020 – 8:15-9:15, Dětské oddělení)


Velikonoce - zrušeno
(03.04.2020 – 10:00-10:45, Dětské oddělení)


Velikonoce - zrušeno
(06.04.2020 – 10:00-10:45, Dětské oddělení)


Hravé dopoledne pro maminky s dětmi - zrušeno
(07.04.2020 – 10:00-10:45, Dětské oddělení)


Hravé odpoledne,soutěž: Velikonoce-ZRUŠENO
(08.04.2020 – 12:00, Vajgar)

Veřejná akce pro děti.

Popletená pohádka - zrušeno
(08.04.2020 – 8:15-9:15, Dětské oddělení)


Setkání s knihovnou - zrušeno
(15.04.2020 – 9:15-10:15, Dětské oddělení)


Setkání s knihovnou - zrušeno
(15.04.2020 – 10:15-11:15, Dětské oddělení)


Setkání s knihovnou - zrušeno
(16.04.2020 – 9:30-10:30, Dětské oddělení)


Šprýmy s rýmy - zrušeno
(16.04.2020 – 8:15-9:15, Dětské oddělení)


Popletená pohádka - zrušeno
(17.04.2020 – 8:30 - 9:30, Dětské oddělení)


Šprýmy s rýmy - zrušeno
(17.04.2020 – 10:20-11:20, Dětské oddělení)


Máme rádi obrázky - zrušeno
(20.04.2020 – 8:30 - 9:30, Dětské oddělení)


Roční období - zrušeno
(22.04.2020 – 9:45-10:30, Dětské oddělení)


Knihovna - věc známá - zrušeno
(23.04.2020 – 8:15-9:15, Dětské oddělení)


Máme rádi obrázky - zrušeno
(23.04.2020 – 9:15-10:15, Dětské oddělení)


Hrajeme si s barvami - zrušeno
(24.04.2020 – 9:00-9:45, Dětské oddělení)


Hrajeme si s barvami - zrušeno
(24.04.2020 – 10:00-10:45, Dětské oddělení)


Máme rádi obrázky - zrušeno
(29.04.2020 – 8:30 - 9:30, Dětské oddělení)


Popletená pohádka - Knížka pro prvňáčka - zrušeno
(30.04.2020 – 8:15-9:15, Dětské oddělení)


Hrajeme si s barvami - zrušeno
(06.05.2020 – 9:00 -9:45, Dětské oddělení)


Popletená pohádka - zrušeno
(07.05.2020 – 9:00 -9:45, Dětské oddělení)


Šprýmy s rýmy - zrušeno
(13.05.2020 – 10:00-10:45, Dětské oddělení)


Seznámení s knihovnou - zrušeno
(14.05.2020 – 9:00 -9:45, Dětské oddělení)


Seznámení s knihovnou - zrušeno
(14.05.2020 – 10:00-10:45, Dětské oddělení)


Popletená pohádka - zrušeno
(15.05.2020 – 8:15-9:15, Dětské oddělení)


Popletená pohádka - zrušeno
(15.05.2020 – 9:15-10:15, Dětské oddělení)


Šprýmy s rýmy - zrušeno
(20.05.2020 – 8:30 - 9:30, Dětské oddělení)


Adolf Dudek - Knížka pro prvňáčka - zrušeno
(21.05.2020 – , Poslechový sál)


Knihovna - věc známá - zrušeno
(27.05.2020 – 9:15-10:15, Dětské oddělení)


Hravé odpoledne,soutěž MDD-ZRUŠENO
(01.06.2020 – 12:00, Vajgar)

Veřejná akce pro děti

Šprýmy s rýmy - zrušeno
(11.06.2020 – 9:00 -9:45, Dětské oddělení)


Hravé odpoledne,hry s Albi + vysvědčení-ZRUŠENO
(29.06.2020 – 12:00, Vajgar)

Veřejná akce dětem.

Tvůrčí dílna - Indiánské léto
(10.09.2020 – 14:00-18:00, Dětské oddělení)


Tvůrčí dílna - Indiánské léto
(17.09.2020 – 14:00-18:00, Dětské oddělení)


KIV - Kdo hledá, najde
(24.09.2020 – 10:00 - 11:30, Dětské oddělení)

27 dětí

Tvůrčí dílna - Indiánské léto
(24.09.2020 – 14:00-18:00, Dětské oddělení)


Knihovna - věc známá
(30.09.2020 – 8:00-9:00, Dětské oddělení)

24 dětí

Tvůrčí dílna - Indiánské léto
(01.10.2020 – 14:00-18:00, Dětské oddělení)


Kdo hledá, najde
(02.10.2020 – 8:00 - 9:30, Dětské oddělení)

30 dětí

Tvůrčí dílna - Scriptorium
(08.10.2020 – 14:00-18:00, Dětské oddělení)


Neobyčejný kluk - zrušeno
(14.10.2020 – 8:15-9:15, Dětské oddělení)


Šprýmy s rýmy - zrušeno
(15.10.2020 – 9:00 - 10:00, Dětské oddělení)


Šprýmy s rýmy - zrušeno
(15.10.2020 – 9:00 - 10:00, Dětské oddělení)


3333 km k Jakubovi - zrušeno
(21.10.2020 – 8:15-9:15, Dětské oddělení)


Vánoce - zrušeno
(17.12.2020 – 9:00 -9:45, Dětské oddělení)


Vánoce - zrušeno
(17.12.2020 – 10:00-10:45, Dětské oddělení)


Vánoce - zrušeno
(18.12.2020 – 8:15-9:15, Dětské oddělení)


Vánoce - zrušeno
(18.12.2020 – 9:15-10:15, Dětské oddělení)


Výstavy
POMNÍKY VELKÉ VÁLKY NA JIHU ČECH
(29.02.2020 – závěr výstavy, Chodba patro)
(leden-únor 2020)
Výstava vznikla v souvislosti s oslavami významných výročí roku 2018 spojených s českou státností. Výstava představuje typologii, ikonografii a osudy pomníků obětem první světové války na území Jihočeského kraje. Autoři výstavy připomínají i frontové příběhy některých vojáků, rozdíly v utváření poválečné kolektivní paměti v česko- a německojazyčných oblastech či spory o ideovou náplň pomníků mezi konzervativně cítícími venkovany a republikánskými pokrokáři.
Realizováno ve spolupráci s Národním památkovým ústavem v Českých Budějovicích.

HOSPICOVÁ PÉČE SV. KLEOFÁŠE
(29.02.2020 – závěr výstavy, Chodba suterén)
(leden-únor 2020)
V prvních dvou měsících roku 2020 srdečně zveme všechny návštěvníky městské knihovny na výstavu velkoformátových fotografií, které zachycují práci týmu Hospicové péče sv. Kleofáše. Hospicová péče sv. Kleofáše funguje již od roku 2013 na Třeboňsku a od loňského roku rozšířila své služby také na Jindřichohradecko.

Lesy a příroda kolem nás
(30.03.2020 – únor - březen 2020, Vajgar)

Lesy a příroda kolem nás

Výstava výtvarných prací žáků ze 4. a 5. ZŠ.