Žádné oddělení není právě otevřené
Archiv


Archiv
Rok:
Typ:
Akce
Zdeňka Masopustová, ředitelka Studijního centra Basic: JAK NA UČENÍ BEZ MUČENÍ ANEB JAK SE S DĚTMI UČIT, ABY TOMU ROZUMĚLY
(17.09.2015 – 17:00 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Máte doma potomka, který se ne a ne soustředit na učení? Má problémy se čtením, psaním, počítáním? A domácí úkoly Vám zaberou celé odpoledne? Přejete si to změnit? Pak právě Vám je tato beseda určena.
Webové stránky Studijního centra BASIC
Plakát

Ondřej Soukup, Jiří Soukup: NA KŘÍDLECH ZA LVA - ČESKOSLOVENŠTÍ PILOTI V BITVĚ O BRITÁNII
(01.10.2015 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Městská knihovna v Jindřichově Hradci Vás zve na besedu s autory knihy "Na křídlech za lva". Beseda bude doprovázena výstavou historických obrazů vzniklých k 75. výročí Bitvy o Británii. 
Video (YouTube) 
Plakát

Hana Hosnedlová: NEUVĚŘITELNÁ INDIE
(06.10.2015 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Vyprávění novinářky a publicistky o vzdálené exotické zemi, s druhým největším počtem obyvatel na světě, o jejích zajímavostech a památkách, o cestování po této pestré krajině, ale hlavně o nelehké současnosti, o lidech a jejich naprosto odlišném stylu života. 
Najdete u nás
Plakát

Josef Hrdinka: PILÍŘE ŠŤASTNÉHO MANŽELSTVÍ, JAK PŘEDCHÁZET KONFLIKTŮM
(08.10.2015 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Zveme vás na další setkání s křesťanským psychologem, abychom společně hledali odpovědi na otázky týkající se mezilidských vztahů.
Plakát

David Čančík: MAROKO
(13.10.2015 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Maroko stále pro českého turistu představuje nepoznanou exotickou zemi, která leží na západním cípu arabského světa. Samotný název země pochází z arabského al-Maghrib al-Aksa, což doslova znamená "Nejzazší západ", který se už od počátku dějin stal branou evropského, afrického a muslimského světa. Přijďte a okusíte cestování na hřbetu velblouda. 
Plakát

Vladimír Šindelář: CESTA NA POPRAVIŠTĚ ANEB KATI A POPRAVY V DÁVNÉ I NEDÁVNÉ HISTORII
(15.10.2015 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Ačkoli kat a jeho pomocníci patřili ve středověku k nejopovrhovanějším osobám společnosti, zájem o jejich práci byl velký a při veřejných popravách neměli nouzi o diváky. Jejich krvavá práce tehdy přitahovala pozornost veřejnosti, která zcela neustala ani v současnosti, kdy byl u nás trest smrti zrušen. 
Najdete u nás
Plakát

Olga Šenoldová: HRÁTKY S PAMĚTÍ
(20.10.2015 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Máte pocit, že zapomínáte čím dál víc? Nemůžete si vzpomenout co jste chtěli, pro co jste šli, jak se kdo jmenuje? Přijďte se k nám pobavit, pohrát a posílit svou paměť.
Plakát

Jana Valsová: SLUNNÉ ŘECKO
(22.10.2015 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Řecko patří k mimořádně oblíbeným destinacím českých turistů. Někteří z nich již tuto překrásnou zemi mnohokrát navštívili a mají v ní svá oblíbená místa, jiní o řeckých památkách, plážích či přírodě teprve sní. 
Plakát

Jan Bauer: ZÁHADY ČESKÝCH DĚJIN
(29.10.2015 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Jihočeský spisovatel Jan Bauer disponuje skvělou znalostí české historie, a to do podrobností, které dalece přesahují obsah učebnic dějepisu. Milovníkům knih o českých dějinách by nemělo toto setkání uniknout. 
Medailon autora
Najdete u nás 
Plakát

Anna Johana Nyklová: SNĚNÍ BABKY ŤAPKY
(03.11.2015 – 15:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Městská knihovna zve na vtipné a svěží vyprávění Anny Nyklové. Autorka knih "Vendelín a Babka Ťapka""Wimbledon a Babka Ťapka""Snění Babky Ťapky" a "Babka Ťapka na kraji světa"fascinuje vitalitou a neutuchající energií. I přes pokročilý věk seniorka pravidelně uskutečňuje autorská čtení po celé republice a seznamuje čtenáře se svými autobiografickými prózami. 
http://www.babkatapka.cz
Plakát

Patrik Kotrba: CESTA DO TOSKÁNSKA, LIGURIE A KATALÁNSKA
(19.11.2015 – 17:00 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Dovolujeme si Vás pozvat na přednášku, jež volně naváže na předchozí vyprávění Patrika Kotrby o pěší cestě z Veselí do Santiaga de Compostela. Neúnavný cestovatel přešel téměř půlku Evropy pěšky, žil několik let na cestách, spal stovky nocí pod širým nebem a na chléb si vydělával hraním písní. Promítne nám také fotografie a nebudou chybět ani oblíbené verše a písně.
Plakát

PhDr. Marie Fronková: MISTR JAN HUS
(25.11.2015 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Přednáškou si připomeneme 600. výročí upálení římskokatolického kněze, českého středověkého náboženského myslitele, vysokoškolského pedagoga, reformátora a kazatele.
Plakát

Josef Hrdinka: PSYCHICKÁ ODOLNOST V TLACÍCH ŽIVOTA
(26.11.2015 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Zveme Vás na další setkání s křesťanským psychologem, abychom společně hledali odpovědi na otázky týkající se obtížných životních situací.
Plakát

Libor Drahoňovský: AUTOSTOPEM ROZMANITOU SÝRIÍ
(08.12.2015 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Tentokrát nás cestovatelská beseda s promítáním zavede do jihozápadní Asie. Sýrii procestoval student etnologie Libor Drahoňovský během dvouměsíčního putování Orientem. Jeho cílem bylo především poznání života místních obyvatel a jedinečných pamětihodností různých epoch. Tato země se může pochlubit rozsáhlými rozvalinami starověkého města Palmýry, impozantními křižáckými hrady, křesťanskými kláštery i islámskou architekturou. Žel v posledních letech je země zmítána vleklou občanskou válkou.
Plakát

Josef Hrdinka: ŽIVOT A DÍLO SVĚTOVÉHO PEDAGOGA JANA AMOSE KOMENSKÉHO
(10.12.2015 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Vzdělání pro všechny! Tak zněla hlavní myšlenka významného českého pedagoga a spisovatele Jana Amose Komenského. Učitel národů se zasloužil o vydání pokrokových učebnic a výrazným způsobem posílil význam české vzdělanosti. Společně se proto seznámíme s odkazem tohoto velikána a vydáme se po jeho stopách.
Plakát

Dětské akce
Výstavy
Jaroslava Chlupáčová: OBRÁZKY PRO DUŠI
(01.09.2015 – září 2015 – říjen 2015, I. patro MěK J.Hradec)

Rodačka z Kamenice nad Lipou maluje olejovými barvami na plátno a její obrázky jsou plastické. Inspiraci pro vlastní díla čerpá nejen ve svém okolí, ale i ve vlastních představách. Zachycuje své pocity, nálady a emoce...

Renáta Fučíková: ANTONÍN DVOŘÁK V KOMIKSU
(01.10.2015 – (říjen 2015 – listopad 2015), suterén MěK J.Hradec)

Světově nejproslulejší český skladatel Antonín Dvořák leží na Vyšehradském hřbitově již řadu let. Panelová výstava, která vychází z komiksové biografie od Renáty Fučíkové, nám tohoto velikána připomene.
Výstavu zapůjčil Svět knihy, s.r.o. v rámci kampaně Rosteme s knihou 
 

Ondřej Soukup, Jiří Soukup: ČESKOSLOVENŠTÍ PILOTI V BITVĚ O BRITÁNII
(01.10.2015 – (říjen 2015 – listopad 2015), I. patro MěK J.Hradec)

Výstava věnovaná obrazům s leteckou tématikou druhé světové války.
https://www.facebook.com/cilprodnesniden
 

Zdeňka Študlarová: LITERÁRNÍ A HISTORICKÝ ODKAZ MISTRA JANA HUSA
(01.11.2015 – (listopad 2015), I. patro MěK J.Hradec)

Putovní výstava je určena zejména pro studenty a rodiče s dětmi. Vytvořena je ilustrátorkou Zdeňkou Študlarovou, která použila prvky komiksu a s vtipem a humorem tak oslovuje zejména mladší generaci.
 

Josef Böhm: MÁME RÁDI ZVÍŘATA
(01.11.2015 – (listopad 2015 – prosinec 2015), pobočka Vajgar)

Svět nádherných zvířat a nádherných fotografií. Nadšený fotograf Josef Böhm, žijící v obci Deštná, vystaví snímky zvířat, které pořídil nejen při svých toulkách přírodou. Do hledáčku se mu dostala i fauna zoologických zahrad a cirkusů.

Marie Tůmová: HÁČKOVANÝ SVĚT PANENEK A POHÁDKOVÝCH BYTOSTÍ
(01.11.2015 – (listopad 2015 – prosinec 2015), dětské oddělení CP)

Výstava je určena nejen dětem, ale všem milovníkům ručních prací a panenek.
  

DŘEVO V ARCHITEKTUŘE
(01.12.2015 – (prosinec 2014 – leden 2015), I. patro MěK J.Hradec)

Výstava Národního památkového ústavu v Českých Budějovicích přiblíží na 12 výstavních panelech podoby a formy využití dřeva v historických stavbách. Představeny budou zejména ukázky jihočeské roubené architektury, využití dřeva v konstrukcích technických staveb a drobné architektury. Pozornost je věnována i jednotlivým konstrukčním prvkům - jako jsou krovy, stropy, podlahy, dveře, okna apod. 
Plakát

Libuše Mikšová: PALIČKOVANÉ OBRÁZKY
(01.12.2015 – (prosinec 2015 – leden 2016), I. patro MěK J.Hradec)

"Archandělské energie v řeči paličkované krajky, které umí promlouvat k lidským duším." ...tak charakterizovala autorka svá originální paličkovaná díla.
 

Jiřina Lila Hrdounová: INTUITIVNÍ OBRAZY
(01.12.2015 – (prosinec 2015 – leden 2016), I. patro MěK J.Hradec)

Obrazy malované vrstvenou technikou suchým pastelem. 
Většina obrazů je na prodej (777 793954 ; jirina.hrdounova@seznam.cz)
 

O LABUTÍCH A LIDECH
(01.12.2015 – (prosinec 2015 – leden 2016), suterén MěK J.Hradec)

Fotografie z baletu "Labutí jezero". Práce studentů Střední uměleckoprůmyslové školy sv. Anežky České v Českém Krumlově.
  

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
Rozumím
Více informací