Žádné oddělení není právě otevřené
Archiv


Archiv
Rok:
Typ:
Akce
PEČUJ DOMA
(03.04.2015 – od 12:00 do 17:00 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Diakonie ČCE pořádá ve spolupráci s Hospicovou péčí sv. Kleofáše Třeboň v Městské knihovně Jindřichův Hradec cyklus kurzů Pečuj doma. Je určen laickým pečujícím z rodin, starajícím se zejména o seniory. Na kurzech získají potřebné rady a informace, vymění si zkušenosti, prakticky nacvičí ošetřovatelské techniky. Obdrží také soubor příruček k pečování a DVD s instruktážními videi. Cyklus je financován z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím OPLZZ a státního rozpočtu ČR v rámci projektu "Pomáháme pečovat", pro účastníky je zdarma.
Více informací o programu naleznete ZDE.

Libor Drahoňovský: TOULKY TŘEBOŇSKEM
(09.04.2015 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J.Hradec)

Třeboňsko patří k nejmalebnějším koutům jižních Čech. Zdejší melancholická krajina rybníků uchvátila mnohé malíře a umělce. Beseda s promítáním je nejprve zaměřena na historicky významné město Třeboň s památkovou rezervací a renesančním zámkem. Velká část přednášky bude věnovaná i soustavám rybníků a sítí kanálů. Procestujeme vísky s lidovou architekturou a neopomeneme ani církevní památky, ať už jde o boží muka, malebné kaple nebo starobylé kostely.
Plakát

Petr Hirsch: EVROPOU AŽ DO JERUZALÉMA
(16.04.2015 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Návštěvníky čeká přes 16 000 km pěšího putování a 31 měsíců na cestě k třem poutním místům křesťanství: Santiago de Compostela ve Španělsku, Řím v Itálii a Jeruzalém v Izraeli. Pojďte se projít po stezkách a poutních cestách, kde se psala historie. Celkem proputujeme 21 států Evropy a Blízkého východu rychlostí do 5 km/h.
Plakát

Václav Martinec, Pavla Hovorková: UČÍME DĚTI MLUVIT A VYPRÁVĚT
(24.04.2015 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Autor Václav Martinec a ilustrátorka Pavla Hovorková představí v městské knihovně pohádkovou učebnici rétoriky pro rodiče s dětmi s názvem "Učíme děti mluvit a vyprávět aneb Sedmero pohádek o sedmi kouzelnících". Pohádkové příběhy v knize rozvíjejí dětskou fantazii a schopnost popisovat slovy svoje představy. 
Vhodné i pro pedagogy MŠ. 
Plakát

Josef Hrdinka: STÁVÁTE SE TÍM, NA CO MYSLÍTE
(30.04.2015 – 16:30 hod, poslechový sál MěK J. Hradec)

Zveme vás na další setkání s psychologem. Člověk je prostřednictvím své mysli tvůrcem vlastního osudu. Je mu dána možnost si takto napsat scénář životního štěstí, ale také neštěstí.
Plakát

Josef Hrdinka: OD KOMPLEXŮ K SEBEÚCTĚ
(28.05.2015 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Každý z nás by chtěl prožít šťastný a spokojený život, ale nízké sebevědomí to některým z nás bohužel neumožňuje. Trápí se pochybnostmi o sobě samých, mají pocit, že jim v životě nic pořádně nevychází a že se nenarodili pod šťastnou hvězdou. Přitom stačí zatnout zuby a začít na svém sebevědomí pracovat! Každý z nás si zaslouží žít spokojený život a každý z nás ho také žít může. Stačí jenom chtít. Rozhodněte se už dnes a uzdravte své sebevědomí.
Plakát

Josef Hrdinka: KRÁSA ROZDÍLŮ MEZI LIDMI
(11.06.2015 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Zveme Vás na další setkání s duchovním, psychologem, pedagogem a manželským poradcem. 
Plakát

Iva Kračmarová, Ondřej Haváč: SAHADŽA MEDITACE PRO KAŽDÉHO
(10.07.2015 – 15:00 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Je jednoduchý způsob, který nám umožní dostat se do klidu a rovnováhy, postupně se zbavovat stresu a různých závislostí. Sahadža meditace má příznivý vliv na léčení různých chorob a usnadňuje žít přirozeně zdravý a radostný život.
Tento program je vhodný pro všechny věkové kategorie.
Plakát

Zdeňka Masopustová, ředitelka Studijního centra Basic: JAK NA UČENÍ BEZ MUČENÍ ANEB JAK SE S DĚTMI UČIT, ABY TOMU ROZUMĚLY
(17.09.2015 – 17:00 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Máte doma potomka, který se ne a ne soustředit na učení? Má problémy se čtením, psaním, počítáním? A domácí úkoly Vám zaberou celé odpoledne? Přejete si to změnit? Pak právě Vám je tato beseda určena.
Webové stránky Studijního centra BASIC
Plakát

Ondřej Soukup, Jiří Soukup: NA KŘÍDLECH ZA LVA - ČESKOSLOVENŠTÍ PILOTI V BITVĚ O BRITÁNII
(01.10.2015 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Městská knihovna v Jindřichově Hradci Vás zve na besedu s autory knihy "Na křídlech za lva". Beseda bude doprovázena výstavou historických obrazů vzniklých k 75. výročí Bitvy o Británii. 
Video (YouTube) 
Plakát

Hana Hosnedlová: NEUVĚŘITELNÁ INDIE
(06.10.2015 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Vyprávění novinářky a publicistky o vzdálené exotické zemi, s druhým největším počtem obyvatel na světě, o jejích zajímavostech a památkách, o cestování po této pestré krajině, ale hlavně o nelehké současnosti, o lidech a jejich naprosto odlišném stylu života. 
Najdete u nás
Plakát

Josef Hrdinka: PILÍŘE ŠŤASTNÉHO MANŽELSTVÍ, JAK PŘEDCHÁZET KONFLIKTŮM
(08.10.2015 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Zveme vás na další setkání s křesťanským psychologem, abychom společně hledali odpovědi na otázky týkající se mezilidských vztahů.
Plakát

David Čančík: MAROKO
(13.10.2015 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Maroko stále pro českého turistu představuje nepoznanou exotickou zemi, která leží na západním cípu arabského světa. Samotný název země pochází z arabského al-Maghrib al-Aksa, což doslova znamená "Nejzazší západ", který se už od počátku dějin stal branou evropského, afrického a muslimského světa. Přijďte a okusíte cestování na hřbetu velblouda. 
Plakát

Vladimír Šindelář: CESTA NA POPRAVIŠTĚ ANEB KATI A POPRAVY V DÁVNÉ I NEDÁVNÉ HISTORII
(15.10.2015 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Ačkoli kat a jeho pomocníci patřili ve středověku k nejopovrhovanějším osobám společnosti, zájem o jejich práci byl velký a při veřejných popravách neměli nouzi o diváky. Jejich krvavá práce tehdy přitahovala pozornost veřejnosti, která zcela neustala ani v současnosti, kdy byl u nás trest smrti zrušen. 
Najdete u nás
Plakát

Olga Šenoldová: HRÁTKY S PAMĚTÍ
(20.10.2015 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Máte pocit, že zapomínáte čím dál víc? Nemůžete si vzpomenout co jste chtěli, pro co jste šli, jak se kdo jmenuje? Přijďte se k nám pobavit, pohrát a posílit svou paměť.
Plakát

Jana Valsová: SLUNNÉ ŘECKO
(22.10.2015 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Řecko patří k mimořádně oblíbeným destinacím českých turistů. Někteří z nich již tuto překrásnou zemi mnohokrát navštívili a mají v ní svá oblíbená místa, jiní o řeckých památkách, plážích či přírodě teprve sní. 
Plakát

Jan Bauer: ZÁHADY ČESKÝCH DĚJIN
(29.10.2015 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Jihočeský spisovatel Jan Bauer disponuje skvělou znalostí české historie, a to do podrobností, které dalece přesahují obsah učebnic dějepisu. Milovníkům knih o českých dějinách by nemělo toto setkání uniknout. 
Medailon autora
Najdete u nás 
Plakát

Anna Johana Nyklová: SNĚNÍ BABKY ŤAPKY
(03.11.2015 – 15:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Městská knihovna zve na vtipné a svěží vyprávění Anny Nyklové. Autorka knih "Vendelín a Babka Ťapka""Wimbledon a Babka Ťapka""Snění Babky Ťapky" a "Babka Ťapka na kraji světa"fascinuje vitalitou a neutuchající energií. I přes pokročilý věk seniorka pravidelně uskutečňuje autorská čtení po celé republice a seznamuje čtenáře se svými autobiografickými prózami. 
http://www.babkatapka.cz
Plakát

Patrik Kotrba: CESTA DO TOSKÁNSKA, LIGURIE A KATALÁNSKA
(19.11.2015 – 17:00 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Dovolujeme si Vás pozvat na přednášku, jež volně naváže na předchozí vyprávění Patrika Kotrby o pěší cestě z Veselí do Santiaga de Compostela. Neúnavný cestovatel přešel téměř půlku Evropy pěšky, žil několik let na cestách, spal stovky nocí pod širým nebem a na chléb si vydělával hraním písní. Promítne nám také fotografie a nebudou chybět ani oblíbené verše a písně.
Plakát

PhDr. Marie Fronková: MISTR JAN HUS
(25.11.2015 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Přednáškou si připomeneme 600. výročí upálení římskokatolického kněze, českého středověkého náboženského myslitele, vysokoškolského pedagoga, reformátora a kazatele.
Plakát

Josef Hrdinka: PSYCHICKÁ ODOLNOST V TLACÍCH ŽIVOTA
(26.11.2015 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Zveme Vás na další setkání s křesťanským psychologem, abychom společně hledali odpovědi na otázky týkající se obtížných životních situací.
Plakát

Libor Drahoňovský: AUTOSTOPEM ROZMANITOU SÝRIÍ
(08.12.2015 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Tentokrát nás cestovatelská beseda s promítáním zavede do jihozápadní Asie. Sýrii procestoval student etnologie Libor Drahoňovský během dvouměsíčního putování Orientem. Jeho cílem bylo především poznání života místních obyvatel a jedinečných pamětihodností různých epoch. Tato země se může pochlubit rozsáhlými rozvalinami starověkého města Palmýry, impozantními křižáckými hrady, křesťanskými kláštery i islámskou architekturou. Žel v posledních letech je země zmítána vleklou občanskou válkou.
Plakát

Josef Hrdinka: ŽIVOT A DÍLO SVĚTOVÉHO PEDAGOGA JANA AMOSE KOMENSKÉHO
(10.12.2015 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J. Hradec)

Vzdělání pro všechny! Tak zněla hlavní myšlenka významného českého pedagoga a spisovatele Jana Amose Komenského. Učitel národů se zasloužil o vydání pokrokových učebnic a výrazným způsobem posílil význam české vzdělanosti. Společně se proto seznámíme s odkazem tohoto velikána a vydáme se po jeho stopách.
Plakát

Dětské akce
Výstavy
ŽENSKÝ ROMÁN A EMANCIPACE V 19. A 20. STOLETÍ
(01.04.2015 – (duben 2015 – květen 2015), I. patro MěK J.Hradec)

Výstava představí více i méně známé osobnosti českého ženského hnutí, jejich sociální postavení a životní osudy, případně literární tvorbu. Nabídne informace o vzniku prvních ženských spolků či založení dívčích středních škol v Čechách.

130 LET JINDŘICHOHRADECKÉHO SOKOLA
(01.05.2015 – (květen 2015 – červen 2015), suterén MěK J.Hradec)

V letošním roce oslavíme 130 let od vzniku tělocvičné jednoty Sokol Jindřichův Hradec. Na výstavě připomeneme důležité události a významné osobnosti historie i současné cvičení tělocvičné jednoty. Seznámíme Vás s nejaktuálnějším děním i účastí našich cvičenců na 15. Světové gymnaestrádě v Helsinkách.
Plakát

Antonín Špát: NABLÍZKU JE ČLOVĚK
(01.05.2015 – (květen 2015 – červen 2015), I. patro MěK J.Hradec)

Muzeum Jindřichohradecka s přispěním obce Lodhéřov vydalo fotografovi monografii s názvem "Nablízku je člověk", což je také název výstavy, která zajisté přiláká mnohé příznivce černobílých snímků. 
 

HRADY, ZÁMKY A ZŘÍCENINY ČR NA POHLEDNICÍCH A LEPORELECH
(01.06.2015 – (červen 2015), I. patro MěK J.Hradec)

Z dochovaných stavebních památek patří hrady a zámky nepochybně k nejatraktivnějším. Na území našeho státu se nachází stovky rozpadlých zřícenin, malebných tvrzí, majestátních hradů a překrásných zámků. Na odkaz našich předků jsme náležitě hrdi, pečujeme o něj a velmi rádi tyto objekty navštěvujeme. 
Plakát

BRATŘÍ ČAPKOVÉ NA ORAVĚ
(01.06.2015 – (červenec 2015 – září 2015), I. patro MěK J.Hradec)

Výstava mapuje vztah bratří Čapků ke Slovensku a Oravě, poskytuje pohled na dobový a současný stav míst, která bratři navštěvovali. Ukazuje zdroje inspirace obou bratří ve 30. letech 20. století.
Výstavu poskytl Památník Karla Čapka
 

Zdeňka Skořepová: ZMRZLÉ OBRAZY
(01.06.2015 – (červenec 2015 – srpen 2015), I. patro MěK J.Hradec)

Výstava se jmenuje netradičně "Zmrzlé obrazy". Tento název je zcela příznačný, protože všechna díla vznikla nezvyklou metodou a vlastně také trošku náhodou. "Jednou jsem si navečer malovala akvarely a nechala jsem si je venku, aby mi trošku uschly. Do rána byl dvacetistupňový mráz. Vššechny zmrzly a vytvořily se tam krásné ornamenty. Tak vlastně vznikl tento nápad, že bych mohla dělat zmrzlé obrazy", řekla známá jindřichohradecká výtvarnice, malířka, restaurátorka a v neposlední řadě také cestovatelka.
 

JAN HUS - 600. VÝROČÍ UPÁLENÍ
(15.06.2015 – (15.6.2015 – 31.7.2015), pobočka Vajgar)

Výstava výtvarných prací žáků 4.ZŠ na téma Jan Hus, doplněná fakty mapujícími jeho život a dílo.
Pořádáno ve spolupráci s Muzeem Jindřichohradecka.
 

STROMY A ČLOVĚK
(01.07.2015 – (červenec 2015 – září 2015), suterén MěK J.Hradec)

Výstava amatérských fotografií jihočeských seniorů a zdravotně postižených občanů je tematicky zaměřena na vztah člověka ke stromům. Připomíná všechny dary, které nám stromy přinášejí. Výstavu poskytl Akademický klub třetího věku Aktiv
1.7.2015 od 16:00 hod. proběhne slavnostní VERNISÁŽ
Plakát
 

Jaroslava Chlupáčová: OBRÁZKY PRO DUŠI
(01.09.2015 – září 2015 – říjen 2015, I. patro MěK J.Hradec)

Rodačka z Kamenice nad Lipou maluje olejovými barvami na plátno a její obrázky jsou plastické. Inspiraci pro vlastní díla čerpá nejen ve svém okolí, ale i ve vlastních představách. Zachycuje své pocity, nálady a emoce...

Renáta Fučíková: ANTONÍN DVOŘÁK V KOMIKSU
(01.10.2015 – (říjen 2015 – listopad 2015), suterén MěK J.Hradec)

Světově nejproslulejší český skladatel Antonín Dvořák leží na Vyšehradském hřbitově již řadu let. Panelová výstava, která vychází z komiksové biografie od Renáty Fučíkové, nám tohoto velikána připomene.
Výstavu zapůjčil Svět knihy, s.r.o. v rámci kampaně Rosteme s knihou 
 

Ondřej Soukup, Jiří Soukup: ČESKOSLOVENŠTÍ PILOTI V BITVĚ O BRITÁNII
(01.10.2015 – (říjen 2015 – listopad 2015), I. patro MěK J.Hradec)

Výstava věnovaná obrazům s leteckou tématikou druhé světové války.
https://www.facebook.com/cilprodnesniden
 

Zdeňka Študlarová: LITERÁRNÍ A HISTORICKÝ ODKAZ MISTRA JANA HUSA
(01.11.2015 – (listopad 2015), I. patro MěK J.Hradec)

Putovní výstava je určena zejména pro studenty a rodiče s dětmi. Vytvořena je ilustrátorkou Zdeňkou Študlarovou, která použila prvky komiksu a s vtipem a humorem tak oslovuje zejména mladší generaci.
 

Josef Böhm: MÁME RÁDI ZVÍŘATA
(01.11.2015 – (listopad 2015 – prosinec 2015), pobočka Vajgar)

Svět nádherných zvířat a nádherných fotografií. Nadšený fotograf Josef Böhm, žijící v obci Deštná, vystaví snímky zvířat, které pořídil nejen při svých toulkách přírodou. Do hledáčku se mu dostala i fauna zoologických zahrad a cirkusů.

Marie Tůmová: HÁČKOVANÝ SVĚT PANENEK A POHÁDKOVÝCH BYTOSTÍ
(01.11.2015 – (listopad 2015 – prosinec 2015), dětské oddělení CP)

Výstava je určena nejen dětem, ale všem milovníkům ručních prací a panenek.
  

DŘEVO V ARCHITEKTUŘE
(01.12.2015 – (prosinec 2014 – leden 2015), I. patro MěK J.Hradec)

Výstava Národního památkového ústavu v Českých Budějovicích přiblíží na 12 výstavních panelech podoby a formy využití dřeva v historických stavbách. Představeny budou zejména ukázky jihočeské roubené architektury, využití dřeva v konstrukcích technických staveb a drobné architektury. Pozornost je věnována i jednotlivým konstrukčním prvkům - jako jsou krovy, stropy, podlahy, dveře, okna apod. 
Plakát

Libuše Mikšová: PALIČKOVANÉ OBRÁZKY
(01.12.2015 – (prosinec 2015 – leden 2016), I. patro MěK J.Hradec)

"Archandělské energie v řeči paličkované krajky, které umí promlouvat k lidským duším." ...tak charakterizovala autorka svá originální paličkovaná díla.
 

Jiřina Lila Hrdounová: INTUITIVNÍ OBRAZY
(01.12.2015 – (prosinec 2015 – leden 2016), I. patro MěK J.Hradec)

Obrazy malované vrstvenou technikou suchým pastelem. 
Většina obrazů je na prodej (777 793954 ; jirina.hrdounova@seznam.cz)
 

O LABUTÍCH A LIDECH
(01.12.2015 – (prosinec 2015 – leden 2016), suterén MěK J.Hradec)

Fotografie z baletu "Labutí jezero". Práce studentů Střední uměleckoprůmyslové školy sv. Anežky České v Českém Krumlově.
  

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
Rozumím
Více informací