Žádné oddělení není právě otevřené
Deskovky


Počítačové hry jsou prima, ale zábavu a poučení zažijete i s klasickými společenskými hrami. 

Na dětském oddělení (U Knihovny) i na dětském oddělení na pobočce Vajgar si můžete zahrát deskové hry a půjčit si je i domů.

Potrénujte mozek a prsty!Pravidla pro půjčování deskových her domů

Půjčování

♦ deskové hry je možné si zapůjčit dětských oddělení Městské knihovny Jindřichův Hradec

♦ absenčně se půjčuje pouze jedna desková hra na dobu 4 týdnů bez možnosti prodloužení

♦ deskovou hru si mohou půjčit pouze čtenáři registrovaní

♦ čtenářům mladším 15 let se desková hra půjčí oproti podpisu zákonného zástupce

♦ před půjčením je zkontrolován obsah hry a čtenář obdrží potvrzení o výpůjčce společně se seznamem všech komponentů hry

Vracení

♦ čtenář je povinen vrátit deskovou hru ve stanoveném termínu

♦ deskové hry je možné vracet pouze tam, kde byly vypůjčeny, tzn. v příslušném dětském oddělení

♦ deskové hry není možné vracet do biblioboxu

♦ v případě poškození či ztráty jednotlivých komponentů hry nebo hry samotné je čtenář povinen uhradit vzniklou škodu

♦ v případě ztráty nebo poškození, které znemožní hru dále používat, musí ji čtenář nahradit stejnou novou hrou nebo uhradit její pořizovací cenu

♦ při vrácení deskové hry musí čtenář počítat s prodlením způsobeným kontrolou všech komponent hry (cca 15 minut)


Seznam her:
 • 66 klasických her — Dáma; Mlýn; Žebříky; Skat; Podváděn; Člověče, nezlob se; Kostky; Vlk a ovečky...
 • Cesta kolem světa — zeměpisná interaktivní mluvící hra s Albi tužkou. Cestujte napříč celým světem a ověřte si své znalosti ve třech hrách (Vlajky, Zeměpisné kvízy, Najdi stát). Hra pro děti, rodiče nebo jako doplněk k výuce zeměpisu.
 • Cortex : mozkovna — Ve hře budou děti čelit 8 různým typům úkolů. Procvičí si logické myšlení, paměť, postřeh, ale také schopnost rozpoznávat předměty podle hmatu nebo schopnost řešit úkoly pod časovým tlakem.
 • Dominion - Karetní hra pro 2 až 4 hráče. Stojíte na počátku budování své vlastní říše a nemáte nic než trochu peněz a malé pozemky. Avšak brány světa jsou otevřeny dokořán, říše vzkvétá zakládáním nových vesnic, založením tržiště či vztyčením trůnního sálu. Jenže jsou tu také zdatní soupeři, a tak je třeba rozšířit svoji říši co nejrychleji.
 • IQ Fitness. Optické klamy —  50 opitckých iluzí vám zkreslí realitu nečekaným způsobem. Proč náš mozek najednou vnímá jinak vám objasní druhá strana karty. 
 • JihoČesko, aneb z Budějc až na konec Šumavy — Procestujte jižní Čechy netradičně a vtipně. Víte například, jak se jmenuje největší šumavské rašeliniště? A dokážete pantomimicky předvést vozovou hradbu?
 • Krysí válka — Vtipná karetní hra. Krysí válka mezi Eidamáky a Hermelíny se táhne již od nepaměti a vznikla údajně proto, že princ Plesnivec urazil princeznu Eidamínu, když ji na bále při tanci šlápl na ocas. Od té doby mezi oběma rody zuří naprosto vyrovnaná válka. Jelikož mají stejně silná vojska, vítězství na stranu jednoho z rodů může zvrátit pouze skvělý stratég a chrabrý vojevůdce. Dokážeš přelstít svého protivníka a získat tak vítězství pro svého pána? Vzhůru do boje! Ačkoliv Krysí válka obsahuje minimální množství herních komponent, nabízí nepřeberné množství strategií.
 • Labyrinth — Hra napínavá jako kšandy! Hledej poklady a jiné věci, ale pozor na spoluhráče, ti chtějí úplně jinam...
 • Leo musí ke kadeřníkovi — Leo je roztomilá kooperativní hra pro celou rodinu, ve které se hráči společně snaží Leovi naplánovat cestu ke kadeřníkovi tak, aby tam stihl dojít před zavírací dobou. Abyste zvítězili, budete potřebovat dobrou paměť, dokonalou spolupráci a bezvadné plánování.
 • Mysli a spojuj! Vesmír — Jak dobře znáte vesmír, planety a jiné útvary? Kromě znalostí budete potřebovat i kapku štěstí. 
 • Na prodej — Společenská hra, ve které se ukáže váš obchodnický duch. Nejdříve se snažíte na dražbě co nejlevněji nakoupit nemovitosti a po sléze co nejdráže prodat. Jak snadné! Vyzkoušejte si jak pevné nervy při dražení máte a jak dobře dokážete odhadnout své soupeře!
 • Osadníci z Katanu : rychlá karetní hra — Na Katanu se nikdy nestavělo tak rychle jako teď. Vesnice rostou jako houby po dešti a co chvíli vznikne nové město. Kdo si nepospíší, může na ovládnutí Katanu zapomenout! 
  V této hře jde o to, abyste co nejlépe využili vaše suroviny a získali co nejvíce vítězných bodů. Je třeba postavit silnice, nasadit rytíře do boje, založit vesnice a města a ta dále rozvíjet.
 • Párty alias Velká sázka — Ve Velké sázce si budete moci vsadit na spoluhráče z týmu soupeřů, že nedokáže splnit určitý úkol. Slovní úkoly procvičí vaši slovní zásobu a paměť, kreativní zase otestují tvůrčího ducha. Díky pohybovým úkolům rozhýbete doslova celé tělo a tím i bránice všech spoluhráčů. 
 • Pod lupou. Prázdniny — Zábavné hledání rozdílů s procvičováním paměti...
 • Pojď si hrát — deskovka s Krtečkem a jeho kamarády pro nejmenší děti
 • Super farmář — Jako správný Super farmář se zabýváš chovem domácích zvířat. Tvé stádo se neustále rozrůstá, ale pozor! Kolem se potulují liška a vlk a tvá zvířátka se mohou stát jejich snadnou kořistí...
 • Tik tak bum! — Rychlá slovní hra "TIK TAK BUM!" podporuje kreativitu, spontálnost a slovní zásobu. V ruce ti tiká bomba se speciálním časovačem, díky kterému explod
 • Ubongo : honba za diamanty — Afrika ukrývá diamanty nedozírné ceny. Cesta k nim ovšem není jednoduchá. Ty nejcennější získá pouze ten nejbystřejší a nejrychlejší.
 • Večerníček — Kdo by neznal Večerníčka? Jak dobře ho znáte poznáte v této kvízové hře pro malé i velké milovníky večerníčků.
 • V kapce! Dinosauři — Rychlá hra na procvičení paměti 
 • V kostce! Abeceda — co všechno si zapamatujete během 10 vteřin? Zábavná, rychlá hra na procvičení paměti a znalostí.
 • V kostce! Příroda — co všechno si zapamatujete během 10 vteřin? Zábavná, rychlá hra na procvičení paměti a znalostí.
 • V kostce! Svět — co všechno si zapamatujete během 10 vteřin? Zábavná, rychlá hra na procvičení paměti a znalostí.
 • Vlajky — Máte rádi zeměpis? Při této hře se vám to bude hodit. Poznejte vlajku, odpovězte na otázku, získejte nejvíc bodů a vyhrajte. :) Hrajte si a rozšiřte si své obzory. 
 • Zajíc a želva — Kdo vyhraje závod zvířátek? Sázku zajíce a želvy z bajky všichni známe. Želva svou pílí a vytrvalostí předběhne i mrštného rychlého zajíce. Jak ale takový závod může dopadnout, když se do něj zapojí ještě vlk, lišák a ovce? 
 • Zlaté Česko, otázky a odpovědi : zábavná hra pro zvídavé Čechy — Jak dobře vlastně znáte Českou republiku?
  V této vědomostní hře najdete 2 400 zajímavých otázek týkajících se České republiky a jejích obyvatel. Otázky jsou rozděleny do 6 okruhů: osobnosti, kultura, ze školních lavic, vlastivěda, česká NEJ a různé. 


Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
Rozumím
Více informací