Právě otevřeno: dospělé oddělení, dětské oddělení, hudební oddělení, internet a čítárna, Vajgar dospělé
Deskovky

Počítačové hry jsou prima, ale zábavu a poučení zažijete i s klasickými společenskými hrami. 

Na dětském oddělení (U Knihovny) i na dětském oddělení na pobočce Vajgar si můžete zahrát deskové hry.

Přijďte do knihovny a pobavte se s kamarády. Potrénujte mozek a prsty!

Seznam her:

 • 66 klasických her Dáma; Mlýn; Žebříky; Skat; Podváděn; Člověče, nezlob se; Kostky; Vlk a ovečky...
 •  Dominion - Karetní hra pro 2 až 4 hráče. Stojíte na počátku budování své vlastní říše a nemáte nic než trochu peněz a malé pozemky. Avšak brány světa jsou otevřeny dokořán, říše vzkvétá zakládáním nových vesnic, založením tržiště či vztyčením trůnního sálu. Jenže jsou tu také zdatní soupeři, a tak je třeba rozšířit svoji říši co nejrychleji.

 •  Cortex : mozkovna  Ve hře budou děti čelit 8 různým typům úkolů. Procvičí si logické myšlení, paměť, postřeh, ale také schopnost rozpoznávat předměty podle hmatu nebo schopnost řešit úkoly pod časovým tlakem.
 • Krysí válka  Vtipná karetní hra. Krysí válka mezi Eidamáky a Hermelíny se táhne již od nepaměti a vznikla údajně proto, že princ Plesnivec urazil princeznu Eidamínu, když ji na bále při tanci šlápl na ocas. Od té doby mezi oběma rody zuří naprosto vyrovnaná válka. Jelikož mají stejně silná vojska, vítězství na stranu jednoho z rodů může zvrátit pouze skvělý stratég a chrabrý vojevůdce. Dokážeš přelstít svého protivníka a získat tak vítězství pro svého pána? Vzhůru do boje! Ačkoliv Krysí válka obsahuje minimální množství herních komponent, nabízí nepřeberné množství strategií.
 • Leo musí ke kadeřníkovi  Leo je roztomilá kooperativní hra pro celou rodinu, ve které se hráči společně snaží Leovi naplánovat cestu ke kadeřníkovi tak, aby tam stihl dojít před zavírací dobou. Abyste zvítězili, budete potřebovat dobrou paměť, dokonalou spolupráci a bezvadné plánování.
 • Na prodej  Společenská hra, ve které se ukáže váš obchodnický duch. Nejdříve se snažíte na dražbě co nejlevněji nakoupit nemovitosti a po sléze co nejdráže prodat. Jak snadné! Vyzkoušejte si jak pevné nervy při dražení máte a jak dobře dokážete odhadnout své soupeře!
 • Osadníci z Katanu : rychlá karetní hra  Na Katanu se nikdy nestavělo tak rychle jako teď. Vesnice rostou jako houby po dešti a co chvíli vznikne nové město. Kdo si nepospíší, může na ovládnutí Katanu zapomenout! 
  V této hře jde o to, abyste co nejlépe využili vaše suroviny a získali co nejvíce vítězných bodů. Je třeba postavit silnice, nasadit rytíře do boje, založit vesnice a města a ta dále rozvíjet.
 • Párty alias Velká sázka  Ve Velké sázce si budete moci vsadit na spoluhráče z týmu soupeřů, že nedokáže splnit určitý úkol. Slovní úkoly procvičí vaši slovní zásobu a paměť, kreativní zase otestují tvůrčího ducha. Díky pohybovým úkolům rozhýbete doslova celé tělo a tím i bránice všech spoluhráčů. 
 • Super farmář  Jako správný Super farmář se zabýváš chovem domácích zvířat. Tvé stádo se neustále rozrůstá, ale pozor! Kolem se potulují liška a vlk a tvá zvířátka se mohou stát jejich snadnou kořistí...
 • Tik tak bum!  Rychlá slovní hra "TIK TAK BUM!" podporuje kreativitu, spontálnost a slovní zásobu. V ruce ti tiká bomba se speciálním časovačem, díky kterému explod
 • Ubongo : honba za diamanty  Afrika ukrývá diamanty nedozírné ceny. Cesta k nim ovšem není jednoduchá. Ty nejcennější získá pouze ten nejbystřejší a nejrychlejší.
 • Zajíc a želva  Kdo vyhraje závod zvířátek? Sázku zajíce a želvy z bajky všichni známe. Želva svou pílí a vytrvalostí předběhne i mrštného rychlého zajíce. Jak ale takový závod může dopadnout, když se do něj zapojí ještě vlk, lišák a ovce? 
 • Zlaté Česko, otázky a odpovědi : zábavná hra pro zvídavé Čechy  Jak dobře vlastně znáte Českou republiku?
  V této vědomostní hře najdete 2 400 zajímavých otázek týkajících se České republiky a jejích obyvatel. Otázky jsou rozděleny do 6 okruhů: osobnosti, kultura, ze školních lavic, vlastivěda, česká NEJ a různé. Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
Rozumím
Více informací