Žádné oddělení není právě otevřené
Pro školy
Pro děti mateřských a základních škol máme připravenu řadu tematických besed. Uskutečňují se na dětských odděleních naší knihovny v dopoledních hodinách. 

Pro 9. roč. ZŠ a 1. roč. středních škol i odborných učilišť nabízíme knihovnicko-informační lekce (KIV) zaměřené na vyhledávání informací pro studijní účely pomocí různých informačních zdrojů a na možnost získání literatury meziknihovní výpůjční službou.  Knihovnicko-informační lekce nabízíme také nižším ročníkům ZŠ. Ty jsou zaměřeny na získávání orientace v knihovně a jejím knihovním fondu a jsou speciálně přizpůsobeny každému ročníku. 


Termíny konání besed a knihovnicko-informačních lekcí je třeba si předem osobně či telefonicky zamluvit: 

Případné dotazy a objednání termínů v dopoledních hodinách

Centrální pracoviště na tel : 384 361 573, e-mail :  lpriclova@knihjh.cz

Pobočka Vajgar na tel : 384 324 506, e-mail : dwolfova@knihjh.czŠkolní rok 2021-2022


Městská knihovna (centrální pracoviště, U Knihovny 1173)


Mateřské školky

  • Seznámení s knihovnou: děti se dozví jaký je rozdíl mezi knihovnou a knihkupectvím, co je to leporelo, jak se mají ke knihám chovat a nakonec si společně zahrajeme malou pohádku
  •  Hrajeme si s barvami: děti si společně s pohádkou Jak pan Zelený ztratil zelenou barvu osvěží znalost barev a pobaví se
  •  Roční období: děti si společně zábavnou formou zahrají na jednotlivá roční období, jaro, léto, podzim, zima – pokaždé je venku prima


Základní školy

Jak se neztratit v knihovně  Co všechno se děje s knihou, než se dostane ke čtenáři? Seznámení s knihovnou a vyhledávání knížek na regálech i v on-line katalogu. (5. -9. třída)

Historie knihovny v Jindřichově Hradci V roce 2022 budeme slavit 130 let založení knihovny. Při této besedě se dozvíte něco o její historii. (5. - 9. třída)


Kdo hledá najde...KNIHU! Velké detektivní pátrání v knihovně. (5. - 6. třída)


Hacknutá čeština Povídání o nových slovech v našem jazyce, ale i o těch dávno zapomenutých. (7. - 9. třída)


Magický svět Harryho Pottera Zajímavá beseda o knihách spisovatelky J.K. Rowlingové plná kouzel a magie. (5. - 7. třída)


Marťani...a nebo ne? Opravdu je ten, kdo má nějaké postižení jiný nebo si to jenom myslíme? Zkusme se zbavit předsudků. (7. - 9. třída)


Z Paříže do Paříže Lekce zaměřená na práci s klíčovými slovy. (8. - 9. třída)


Spící město Tato lekce přinese odpověď na otázku: Máte ,,čich" na lidi? (6. - 8. třída)Pobočka městské knihovny Vajgar:


Mateřské školky

Pohádkové čtení pro děti  Nejmenší čtenáři se hravou formou seznámí s knihovnou. Beseda je rozdělena do dvou lekcí po 45    minutách.


Základní školy (1.-5. ročník)

Seznámení s knihovnou  Beseda je určena začínajícím čtenářům. Nejmladší žáci se seznámí se základními pravidly: Jak se v knihovně chovat, jak si správně vypůjčit knížku a jaké jsou povinnosti čtenáře. Společně si budeme povídat o knihách a přečteme si pohádku. Vždy pro vás bude připravena výstavka vhodných knih pro ,,první“ nebo ,,druhé čtení.“ Beseda, je rozdělena do dvou lekcí po 45 minutách. Lze uzpůsobit pro věkovou kategorii 1.-3. třídy. 


Čtenářská dílna a budování vztahu ke knize  Během skupinové práce na úkolech se naučíme vyhledat knihu v online katalogu dle autora, názvu nebo tématu a následně pracovat s jejím textem. Zjistíme, jak v knihovně najít   nejnovější nebo nejčtenější tituly a navzájem se podělíme o čtenářské zážitky. Beseda, je rozdělena do dvou lekcí po 45 minutách. Lze uzpůsobit pro věkovou kategorii 3.-5. třídy. Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
Rozumím
Více informací