Žádné oddělení není právě otevřené
Akce a besedy dětského oddělení

DEN PLNÝ HER NA VAJGAŘE   MEZINÁRODNÍ DEN DĚTÍ

1.6.2018 

Zveme všechny malé i velké na den plný her na pobočce Vajgar.

Přijďte s námi oslavit Mezinárodní den dětí!

Od 9:30-11:00  12:00-17:00 

Co nás čeká:

  • Nové hry
  • Pohádkové divadlo Kvído, pro kluky i holčičky
  • Kouzelné čtení a soutěž s Albi tužkou
  • Knižní los
  • Deskovky
  • Kvízovka - Jakého znáš  Booktubera?


DESKOVKY trochu jinak  na pobočce Vajgar

Během odpoledne, přišlo průběžně  deset dětí. Přinesly si své hry Monopoly, Švábí salát a další hry,

které se ostatní hráči naučili. Soutěživé odpoledne v knihovně rychle uteklo. 

V květnu se můžete těšit na další deskové setkání.

Noc s Andersenem 2018

   V Jindřichově Hradci také proběhla Noc s Andersenem. Nakonec se sešlo 9 dětí a 2 knihovnice. Nocovalo se s pejskem a kočičkou. Kočička sice žádná nepřišla, ale navštívilo nás 5 myslivců a s nimi jejich 6 pejsků –  včetně jednoho erdelteriéra. Zástupce právě tohoto plemene byl i Čapkův pejsek z knihy Povídání o pejskovi a kočičce. Pejsci nám před knihovnou ukázali, jak umí poslouchat povely svých páníčků, předvedli ukázku výcviku hledání a přinesení ulovené zvěře. Pak jsme se všichni přesunuli do tepla knihovny a tady si děti poslechly zajímavé povídání o psech, určovaly rasy loveckých psů, povídaly o svých domácích mazlících. Nakonec si všichni (děti i psi J) dosyta užili hlazení, drbání i mazlení.

   Pak nastala druhá část večerního programu.  Děti plnily úkoly, které byly rozmístěné po celé budově knihovny, samozřejmě se psí a kočičí tematikou. Všichni také absolvovali strašidelnou stezkou odvahy, na jejímž konci je čekala malá sladká odměna. Podle instrukcí pejska a kočičky vyluštily děti tajenku a vyčmuchaly  poklad- plnou krabici kostí a myší, které byly naplněny dobrůtkami a mlsáním pro nocležníky.

   Pohádku na dobrou noc přečetl dětem pohádkový tygr a kolem půl druhé děti konečně usínaly. Ráno byli všichni vzhůru už před 7:00. Pak nás čekala už jen snídaně, rozdání dárečků na památku našeho nocování a děti se rozešly domů dospat to, co v noci nestihly.Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
Rozumím
Více informací