Žádné oddělení není právě otevřené
Akce a besedy dětského oddělení

NOC S ANDERSENEM

Na centrálním pracovišti nocovali malí čtenáři se Čtyřlístkem, který letos slaví 50. narozeniny. Děti nejdřív „nakrmily“ Otesánka- Bobíka, pak měly připraveny spousty kvízů a úkolů, prošly si i krátkou stezku odvahy a nakonec si každý sám vypátral a našel svůj vlastní poklad. Po půlnoci pohádková babička chtěla přečíst pohádku na dobrou noc, ale malí nocležníci si důrazně vyžádali strašidelný příběh. Okolo druhé hodiny ranní odpadli i poslední nespavci a knihovna konečně utichla. Ráno byli všichni vzhůru už před sedmou, rozdali jsme si dárečky na památku a pak jsme se všichni šli domů dospat.

 

Dětské oddělení na pobočce Vajgar

V letošním roce jsme připravili pro děti kratší program také na pobočce Vajgar. Nejdříve se děti seznámily s historií Andersenovi noci. Prostudovaly krásné knihy naší české spisovatelky a novinářky Aleny Ježkové, a pak  jsme se vypravili za naším tématem Baba Jaga do Domu dětí v Růžové ulici, kde jsme měli program s jindřichohradeckou hvězdárnou. Byla pro nás připravena projekce aktuální měsíční oblohy na jaře i postavení planetek a hvězd v ostatních ročních období .Překvapením pro děti byly mlhoviny ve tvaru draka, sovy a dalších úkazů. Naživo jsme sledovali jasnou noční oblohu, připraveným hvězdářským dalekohledem.

Na zpáteční cestu do knihovny jsme si posvítili lampiónky. Svačinky ,hádanky ,kvízovky dovedly děti až k pokladu Baby Jagy. Ve 22:00hodin, děti odcházely za doprovodu rodičů domů.