Žádné oddělení není právě otevřené
VIRTUÁLNÍ UNIVERZITA TŘETÍHO VĚKU LETNÍ SEMESTR 2021/2022
VIRTUÁLNÍ UNIVERZITA TŘETÍHO VĚKU LETNÍ SEMESTR 2021/2022


 

V tomto semestru v KS Jindřichův Hradec proběhne kurz:

Pozoruhodný svět hub

Lektoři Ing. Ivan Jablonský, CSc.
Jaroslav Malý


Většině z nás se při slově "houby" vybaví hlavně sametové kloboučky hříbků, pohodlně usazených v mechu, které s oblibou hledáme při procházkách v lese, někomu zase spíše bílé hlavičky žampiónů, vykukující z regálů v obchodech. Houby ale nalezneme v různých podobách, barvách a velikostech a ačkoli se to třeba na první pohled nezdá, mnoho z nich je nejen jedlých, ale také velmi chutných. Naopak některé zdánlivě nevinně vyhlížející nám mohou způsobit nepříjemné zdravotní problémy. Pojďme tedy společně s našimi lektory poodhalit tajemství tohoto pozoruhodného světa.


Témata přednášek:


Organizace kurzu:

Organizace kurzu se bude řídit platnými protiepidemickými opatřeními, předpokládáme však, že i v tomto semestru bude moci proběhnout formou společných setkání vždy každý druhý čtvrtek od 9.00 hodin. Účast na společných přednáškách bude opět dobrovolná, studium je možné absolvovat i zcela distanční formou. První přednáška a přihlašování do kurzu proběhne v poslechovém sále knihovny 3. 2. 2022 od 9.00 hodin.

Vstup do poslechového sálu je možný pouze se zakrytím dýchacích cest (respirátor), po účastnících bude vyžadováno potvrzení  bezinfekčnosti (ukončené očkování nebo prodělání nemoci Covid-19).


Termíny přednášek:

3. 2. (veřejně přístupná), 17. 2., 3. 3., 17. 3., 31. 3., 14. 4. vždy od 9.00

Podmínky úspěšného absolvování kurzusplnění 6 dílčích testů a testu závěrečného


Termín ukončení semestru:

1. května 2022


Bližší informace o studiu najdete na portálu https://e-senior.czu.cz, případně volejte tel. číslo 384 361 573 – přepojit na studovnu. Přihlásit se můžete v termínu konání první přednášky v přednáškovém sále Městské knihovny nebo průběžně ve studovně Městské knihovny. Uzávěrka přihlášek je 27. února 2022, kurzovné činí 300,- Kč.
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
Rozumím
Více informací