Žádné oddělení není právě otevřené
VIDEOKURZ O UMĚLÉ INTELIGENCI - "JSEM NETVOR"
VIDEOKURZ O UMĚLÉ INTELIGENCI -

VIDEOKURZ O UMĚLÉ INTELIGENCI - "JSEM NETVOR"


Vážení čtenáři,

oddělení vzdělávání Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost připravilo nový osvětový videokurz s názvem Jsem netvor, tvor, který žije na netu.

Videokurz seznamuje žáky 8. a 9. tříd s digitálními technologiemi v etickém a sociálním kontextu, dozvídají se například o internetu věcí, umělé inteligenci nebo šifrované komunikaci.

K popularizaci těchto na první pohled technických témat přispěla celá řada oblíbených youtuberů, kteří odvedli profesionální výkony bez nároku na honorář. Hlavní tváří je youtuber Lukefry.

Vzdělávací aktivita má základ ve velkém průzkumu mezi vrstevníky (n=3300), žáci se také podíleli na vzniku celého kurzu.

Jako rozšíření pro lektory a učitele jsme připravili metodické listy a modelové lekce založené na skupinové práci, aktivizačních výukových metodách a metodách kritického myšlení. Jsou využitelné i on-line. Modelové lekce učí žáky přemýšlet v souvislostech o digitální společnosti, vžívají se do role vývojářů nebo kyberkriminalistů, vypracovávají například SWOT analýzu pro digitalizaci veškerých plateb nebo se učí třídit aplikace ve svém mobilu. Modelové lekce nachází uplatnění v RVP ZV 2017 i RVP ZV 2021 a i na jejich vzniku se podílela řada učitelů a lektorů z praxe.


Videokurz naleznete zde: www.jsemnetvor.czTento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
Rozumím
Více informací