Žádné oddělení není právě otevřené
Archiv


Archiv
Rok:
Typ:
Akce
Ing. Petr Hesoun ; Aleš Kůrka, DiS: OCHRANA PŘÍRODY Z HLEDISKA STÁTNÍ SPRÁVY A MAJITELŮ DOTČENÝCH POZEMKŮ
(22.09.2016 – 17:30 hod., )

Ochrana přírody je často chápána velmi zjednodušeně jako ochrana stromů, nebo "nějakých kytiček, žabiček a brouků". To je ale jenom část ochrany přírody. Úkolem úředníka v tomto oboru proto není jen rozhodovat o žádostech, které mu přijdou na stůl, ale ve velké míře i vysvětlovat vztahy v krajině a společenstvech (ekosystémech). Bez posouzení těchto vztahů je rozhodování o jednotlivých stromech, rostlinách, zvířatech či lidských záměrech velmi zkreslené a často postrádá logiku. Každý les a každý rybník a potok jsou trochu jiné a nelze o nich rozhodovat podle jedné šablony.
Přednáška ve spolupráci s občanským sdružením Hamerský potok.

LITERÁRNÍ BESEDA SE SPISOVATELKOU IRENOU DOUSKOVOU
(29.09.2016 – 16:30 hod., )

V rámci besedy bude Irena Dousková číst ze svého posledního románu Medvědí tanec a samozřejmě nebude chybět prostor pro dotazy a autogramiádu.
Najdete u nás
Spolufinancováno Ministerstvem kultury v rámci programu "Knihovna 21. století"

LITERÁRNÍ BESEDA SE SPISOVATELKOU KATEŘINOU TUČKOVOU
(05.10.2016 – 16:30 hod., )
Zveme Vás na autorské čtení a besedu s nezávislou kurátorkou, spisovatelkou a držitelkou Ceny čtenářů Magnesia Litera.
Najdete u nás

Spolufinancováno Ministerstvem kultury v rámci programu "Knihovna 21. století"


Hanka Hosnedlová: S BÁGLEM PO SVĚTĚ
(06.10.2016 – 16:30 hod., )

Beseda se spisovatelkou, novinářkou a trampkou v jedné osobě o jejích knihách a zážitcích z cest po světě. Součástí besedy bude i promítání fotografií z Ameriky, Kanady, Aljašky, Austrálie, Thajska...
Najdete u nás

RNDr. Tomáš Ditrich, Ph.D. : OCHRANA PŘÍRODY Z HLEDISKA VÝCHOVY A VZDĚLÁVÁNÍ
(13.10.2016 – 17:30 hod., )

Chceme-li brát ochranu přírody vážně, musí se dotýkat nejen motivovaných dobrovolníků a profesionálů z akademických, úředních, neziskových i firemních sfér, ale (a především) nemotivované široké veřejnosti.
Přednáška ve spolupráci s občanským sdružením Hamerský potok.

Šimon Heller: EXPEDICE ZÁPADNÍ SAHARA
(19.10.2016 – 16:30 hod., )

Chcete vědět jak to vypadá v gambijském vězení? Pak si přijďte poslechnout vyprávění českobudějovického cestovatele. Šimon Heller se na své cestě po Západní Africe (Maroko, Mauritánie, Západní Sahara, Senegal, Gambie) ocitl v cele předběžného zadržení kvůli lékárničce, obsahující v Gambii zakázaný lék lexaurin. Během svého pobytu byl svědkem svérázných metod gambijské policie.

Spolufinancováno Ministerstvem kultury v rámci programu "Knihovna 21. století"

Dionýz Bezák: DIAGNOSTIKA DLE ČÍNSKÝCH A JAPONSKÝCH TRADIC
(26.10.2016 – 16:30 hod., )

Lektor Dionýz Bezák, který se 16 let aktivně věnuje čínské a alternativní medicíně - akupunktuře, baňkování, moxování..., doplní zajímavé informace praktickými ukázkami řešení dlouhodobých pohybových a zdravotních problémů, jako jsou odstranění bolesti zad, krku, hlavy atd.

Kateřina Karásková: KDE ŽENY VLÁDNOU: cestopisná projekce
(27.10.2016 – 16:30 hod., )

Že Amazonky dávno vymřely? Hloupost! Vítejte ve společnostech, kde mají navrch ženy. Poznáte mexické indiánky, které své muže překonávají nejen inteligencí, ale i objemem. V Indonésii prozkoumáte jediný muslimský matriarchát. Vysoko v čínských Himálajích navštívíte nejromantičtější etnikum na světě. A nakonec se na severovýchodě Indie seznámíte s nenápadným kmenem, jehož muži zoufale bojují za rovnoprávnost.

Luděk Wellner: STAROVĚKÝ EGYPT MEZI ALEXANDREM VELIKÝM A KLEOPATROU
(03.11.2016 – 16:30 hod., )

V přibližně 90-ti až 120-ti minutovém bloku budou nastíněny události od skonu Alexandra Velikého, vzestup ptolemaiovského Egypta ke slávě a moci, proměna vyhasínajícího Egypta v novou světovou velmoc, boje ptolemaiovských faraonů s ostatními dědici Alexandrovy říše, počínající úpadek, vnitřní rozpad a oslabení říše, pozvolné podléhání vlivu rozpínajícího se Říma, až po poslední dramatický boj Kleopatry Veliké o světovládu za asistence slavných římských vojevůdců. 

Spolufinancováno Ministerstvem kultury v rámci programu "Knihovna 21. století"

Arnošt Vašíček: LABYRINT ZÁHAD
(09.11.2016 – 16:30 hod., )

Beseda s autorem řady knih o tajemnu a televizních seriálů Ztracená bránaĎáblova lestStrážce duší a Planeta záhad
Nevysvětlitelné archeologické nálezy, podivné úkazy a paranormální jevy naznačují, že minulost naší planety je daleko tajemnější než si vůbec dovedeme představit. Arnošt Vašíček představí nové nejzáhadnější objevy ze světa i od nás. 

Spolufinancováno Ministerstvem kultury v rámci programu "Knihovna 21. století"

AUTORSKÁ ČTENÍ JIHOČECHŮ JIŘÍHO HÁJÍČKA A STANISLAVA BERANA
(10.11.2016 – 19:00 hod., )

Jiří Hájíček představí svůj nový román "DEŠŤOVÁ HŮL" 
Zbyněk, profesí správce pozemků, se po mnoha letech setkává se svou dávnou láskou, aby jí pomohl se zdánlivě jednoduchým majetkoprávním problémem. Vrací se na venkov, do míst svého dětství a dospívání, a postupně se zaplete do nejasných okolností sporu o pozemek, ale také do své osobní a manželské krize. Potýká se s nespavostí, bloudí krajinou a katastrálními mapami a nad ním se jako přízrak vznáší bláznivý venkovský aviatik z osmnáctého století. Ve zlomovém okamžiku vyráží Zbyněk s tváří pomalovanou válečnými barvami do boje za to, aby se jednoho rána "nevzbudil jako někdo jinej".

Stanislav Beran představí svůj nový román "VYŠEHRADŠTÍ JEZDCI". 
Co mohou mít společného protinacistický odbojář ze skupiny Tři králové, sedmnáctiletý člen pražského pouličního gangu, odsouzený za „protistátní činnost“ do uranových dolů, a po slávě toužící básník? Snad víc než město a čas, v němž se protnuly jejich osudy. Krátce po Vítězném únoru si režim posvítil i na takzvané malé ryby. Spolu s politickou opozicí, kněžími a vojáky ze západní fronty tak končili v lágrech i bezvýznamní zlodějíčci, obdivovatelé jazzu a západní módy, v dobové propagandě nazývaní "pásci".PhDr. Marie Fronková: JIŘÍ Z PODĚBRAD
(23.11.2016 – 16:00 hod., )

Jiří z Kunštátu a Poděbrad (23. dubna 1420 Poděbrady - 22. března 1471 Praha) byl od roku 1458 po zvolení českou šlechtou až do smrti český král. Stal se jediným českým panovníkem, který nepocházel z panovnické dynastie, ale z panského stavu domácí šlechty. Po něm vládli již pouze králové z cizích dynastií... zveme všechny příznivce historie.

Mgr. Aleš Jelínek: OCHRANA PŘÍRODY Z HLEDISKA KONKRÉTNÍ ŽIVOČIŠNÉ SKUPINY: pavouci na Jindřichohradecku
(24.11.2016 – 17:30 hod., )

Přednáška ve spolupráci s občanským sdružením Hamerský potok.

Věra Nosková: S BATOHEM PO KRÁLOVSKÉM THAJSKU A RUDÉM VIETNAMU
(30.11.2016 – 16:30 hod., )

Tři cestovatelé (spisovatelka Věra Nosková, její syn Jiří Nosek a kamarád Martin Pacovský) poznávali po tři měsíce Thajce, Vietnamce a jejich země s bujnou bizarní přírodou, obdivovali výbuchy barev tropické flóry, jejich národní parky a zbytky středověkých chrámů a svatyň, objevovali jihoasijská městečka, krajinu rýžových polí a džunglí porostlých hor, obří velkoměsta...

Spolufinancováno Ministerstvem kultury v rámci programu "Knihovna 21. století"

Jarmila Mandžuková: PROJEZTE SE KE ZDRAVÍ
(07.12.2016 – 16:30 hod., )

Přednáška nám umožní získat důležité informace o zdravém životním stylu a o správné výživě, neboť to, co jíme a kolik toho sníme, působí na zdraví každého z nás. 

Spolufinancováno Ministerstvem kultury v rámci programu "Knihovna 21. století"

Jan Sucharda: NEOBYČEJNÝ OSTROV ISLAND
(08.12.2016 – 16:30 hod., )

Přednáší Jan Sucharda, který Island každoročně několikrát navštěvuje již od roku 2001. Je autorem dvou fotografických knih o Islandu a čtyř průvodců po tomto nádherném a zajímavém ostrově. V přednášce nás zavede nejen na turisticky známá a cestovními kancelářemi vyhledávaná místa, ale i do míst, kam vkročí jen málokdo - především do tajemného vnitrozemí, které je přístupné jenom několik týdnů v roce. 

Šimon Heller: VÝCHODNÍ AFRIKA
(14.12.2016 – 16:30 hod., )

Nechte se opět pozvat mladým cestovatelem Šimonem Hellerem na africký kontinent, konkrétně do rovníkové Ugandy a genocidou zasažené Rwandy.
Webové stránky Šimona Hellera

Spolufinancováno Ministerstvem kultury v rámci programu "Knihovna 21. století"

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.
Rozumím
Více informací