Městská knihovna Jindřichův Hradec

Hlavní stránka > Pořádané akce neděle 23. října 2016  

[ Nabídka ]

Pořádané akce v knihovně

Zde najdete výpis akcí (přednášky, setkání) pořádaných v poslechovém sále knihovny. Výstavy jsou instalovány v suterénu a na chodbě v prvním patře.

Informace o pořádaných akcích můžete získat také ve formátu RSS.

Akce

Dionýz Bezák: DIAGNOSTIKA DLE ČÍNSKÝCH A JAPONSKÝCH TRADIC
(26.10.2016 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J.Hradec)
Lektor Dionýz Bezák, který se 16 let aktivně věnuje čínské a alternativní medicíně - akupunktuře, baňkování, moxování..., doplní zajímavé informace praktickými ukázkami řešení dlouhodobých pohybových a zdravotních problémů, jako jsou odstranění bolesti zad, krku, hlavy atd.
Plakát

Kateřina Karásková: KDE ŽENY VLÁDNOU: cestopisná projekce
(27.10.2016 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J.Hradec)
Že Amazonky dávno vymřely? Hloupost! Vítejte ve společnostech, kde mají navrch ženy. Poznáte mexické indiánky, které své muže překonávají nejen inteligencí, ale i objemem. V Indonésii prozkoumáte jediný muslimský matriarchát. Vysoko v čínských Himálajích navštívíte nejromantičtější etnikum na světě. A nakonec se na severovýchodě Indie seznámíte s nenápadným kmenem, jehož muži zoufale bojují za rovnoprávnost.
Plakát

Luděk Wellner: STAROVĚKÝ EGYPT MEZI ALEXANDREM VELIKÝM A KLEOPATROU
(3.11.2016 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J.Hradec)
V přibližně 90-ti až 120-ti minutovém bloku budou nastíněny události od skonu Alexandra Velikého, vzestup ptolemaiovského Egypta ke slávě a moci, proměna vyhasínajícího Egypta v novou světovou velmoc, boje ptolemaiovských faraonů s ostatními dědici Alexandrovy říše, počínající úpadek, vnitřní rozpad a oslabení říše, pozvolné podléhání vlivu rozpínajícího se Říma, až po poslední dramatický boj Kleopatry Veliké o světovládu za asistence slavných římských vojevůdců.
Plakát

Arnošt Vašíček: LABYRINT ZÁHAD
(9.11.2016 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J.Hradec)
Beseda s autorem řady knih o tajemnu a televizních seriálů Ztracená brána, Ďáblova lest, Strážce duší a Planeta záhad.
Nevysvětlitelné archeologické nálezy, podivné úkazy a paranormální jevy naznačují, že minulost naší planety je daleko tajemnější než si vůbec dovedeme představit. Arnošt Vašíček představí nové nejzáhadnější objevy ze světa i od nás.
Plakát

AUTORSKÁ ČTENÍ JIHOČECHŮ JIŘÍHO HÁJÍČKA A STANISLAVA BERANA
(10.11.2016 – 19:00 hod., poslechový sál MěK J.Hradec)

Jiří Hájíček představí svůj nový román "DEŠŤOVÁ HŮL"
Zbyněk, profesí správce pozemků, se po mnoha letech setkává se svou dávnou láskou, aby jí pomohl se zdánlivě jednoduchým majetkoprávním problémem. Vrací se na venkov, do míst svého dětství a dospívání, a postupně se zaplete do nejasných okolností sporu o pozemek, ale také do své osobní a manželské krize. Potýká se s nespavostí, bloudí krajinou a katastrálními mapami a nad ním se jako přízrak vznáší bláznivý venkovský aviatik z osmnáctého století. Ve zlomovém okamžiku vyráží Zbyněk s tváří pomalovanou válečnými barvami do boje za to, aby se jednoho rána "nevzbudil jako někdo jinej".

Stanislav Beran představí svůj nový román "VYŠEHRADŠTÍ JEZDCI".
Co mohou mít společného protinacistický odbojář ze skupiny Tři králové, sedmnáctiletý člen pražského pouličního gangu, odsouzený za „protistátní činnost“ do uranových dolů, a po slávě toužící básník? Snad víc než město a čas, v němž se protnuly jejich osudy. Krátce po Vítězném únoru si režim posvítil i na takzvané malé ryby. Spolu s politickou opozicí, kněžími a vojáky ze západní fronty tak končili v lágrech i bezvýznamní zlodějíčci, obdivovatelé jazzu a západní módy, v dobové propagandě nazývaní "pásci".

Plakát


PhDr. Marie Fronková: JIŘÍ Z PODĚBRAD
(23.11.2016 – 16:00 hod., poslechový sál MěK J.Hradec)
Jiří z Kunštátu a Poděbrad (23. dubna 1420 Poděbrady - 22. března 1471 Praha) byl od roku 1458 po zvolení českou šlechtou až do smrti český král. Stal se jediným českým panovníkem, který nepocházel z panovnické dynastie, ale z panského stavu domácí šlechty. Po něm vládli již pouze králové z cizích dynastií... zveme všechny příznivce historie.
Plakát

Mgr. Aleš Jelínek: OCHRANA PŘÍRODY Z HLEDISKA KONKRÉTNÍ ŽIVOČIŠNÉ SKUPINY: pavouci na Jindřichohradecku
(24.11.2016 – 17:30 hod., poslechový sál MěK J.Hradec)
Přednáška ve spolupráci s občanským sdružením Hamerský potok.
Více informací zde.
Plakát

Věra Nosková: S BATOHEM PO KRÁLOVSKÉM THAJSKU A RUDÉM VIETNAMU
(30.11.2016 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J.Hradec)
Tři cestovatelé (spisovatelka Věra Nosková, její syn Jiří Nosek a kamarád Martin Pacovský) poznávali po tři měsíce Thajce, Vietnamce a jejich země s bujnou bizarní přírodou, obdivovali výbuchy barev tropické flóry, jejich národní parky a zbytky středověkých chrámů a svatyň, objevovali jihoasijská městečka, krajinu rýžových polí a džunglí porostlých hor, obří velkoměsta...
Plakát

Dlouhodobé akce

Certifikovaná trenérka paměti Olga Šenoldová: HRÁTKY S PAMĚTÍ: pravidelné úterní kurzy pro veřejnost
(od října 2016 – do prosince 2016, poslechový sál MěK J.Hradec)
Seznámíte se s tím, jak funguje naše paměť, naučíte se používat základní mnemotechniky, vyzkoušíte si různá koncentrační cvičení, dozvíte se, jak různé faktory našeho životního stylu mohou zasahovat do kvality paměti, naučíte se kreativnímu přístupu k věci a v neposlední řadě poznáte nové lidi, z kterých se možná stanou Vaši známí nebo i přátelé.

Termíny: 4.10., 11.10., 18.10., 25.10., 1.11., 8.11., 15.11., 22.11., 29.11., 6.12. 2016 / dopolední kurzy od 10:00 do 11:30 hod., odpolední kurzy od 16:00 do 17:30 hod.

Kurzy mají omezenou kapacitu, zájemci se mohou hlásit u lektorky Olgy Šenoldové ve studovně městské knihovny nebo na e-mailu: osenoldova@knihjh.cz

Těšíme se na Vás!

Výstavy

Krátkodobé výstavy

Jaroslava Chlupáčová: MANDALY TROCHU JINAK
(září 2016 – říjen 2016, I. patro MěK J.Hradec)
Magické kruhy, jejichž střed je bodem jednoty a dokonalosti, to jsou mandaly. Jejich prostřednictvím si můžeme ujasnit své pocity, usnadnit život a dokonce i léčit. A právě mandaly nabízí výstava, která bude po prázdninách k vidění v městské knihovně. Autorkou je Jaroslava Chlupáčová, která se milovníkům umění představila již výstavou Obrázky pro duši (září až říjen 2015).

SUPERHRDINOVÉ KOLEM NÁS
(září 2016 – říjen 2016, pobočka Vajgar - vestibul)
Pod hlavičkou projektu Otevřená věda IV. vznikla výstava znázorňující vědecké pracovníky z ústavů Akademie věd České republiky jako komiksové superhrdiny, kteří bojují každý den svého pracovního života v nejrůznějších odvětvích vědy. Vědci jsou ztvárněni právě jako superhrdinové, o nichž jen málokdo tuší, co je vlastní podstatou jejich pracovní náplně...

Realizováno ve spolupráci s Akademií věd České republiky

Josef Böhm: FOTKY S VŮNÍ BENZÍNU
(říjen 2016 – suterén MěK J.Hradec)
Kolekce fotografií z nejrůznějších automobilových srazů a výstav historických vozidel, ale i sběratelských malých modelů autíček.

Kateřina Karásková a Simon Bird: KDE ŽENY VLÁDNOU
(říjen 2016 – I. patro MěK J.Hradec)
Že Amazonky dávno vymřely? Hloupost. Vítejte ve společnostech, kde mají navrch ženy! Výstavu tvoří vybrané malby a kresby z ilustrovaného cestopisu "Kde ženy vládnou". Všechny vznikaly během pobytů autorů v „ženských kmenech“: mezi Zapotéky z Tehuantepecké šíje (Mexiko), národem Minangkabau (Indonésie), Mosuy (Čína) a kmenem Khásí (severovýchodní Indie).
Plakát

Zdeňka Študlarová: O ŽIVOTĚ A DÍLE KARLA IV.
(listopad 2016 – prosinec 2016, suterén MěK J.Hradec)
Letošní výročí 700 let narození krále Karla IV. si připomínají v mnoha městech naší republiky. Jedním z míst je také jindřichohradecká knihovna.
Textové podklady pro výstavní panely napsala Mgr. Jana Mazáčková, Ph.D.

Akce je finančně podpořena Ministerstvem kultury z grantu Knihovna 21. století a Jihočeským krajem.

KDO SI HRAJE, NEZLOBÍ
(listopad 2016 – prosinec 2016, I. patro MěK J.Hradec)
Výstava mapuje Sportovní hry seniorů Jihočeského kraje 2015. Zhotovili studenti oboru Užitá fotografie a média, Střední uměleckoprůmyslové školy sv. Anežky České z Českého Krumlova.
Více informací ZDE.

Jan Sucharda: ISLANDSKÁ KRAJINA
(listopad 2016 – prosinec 2016, I. patro MěK J.Hradec)
Zveme na výstavu fotografií Jana Suchardy, který navštívil nejenom všechna turisticky známá místa, ale procestoval i oblasti, kam zavítá jenom velmi malé procento návštěvníků - Západní fjordy, Východní fjordy, ostrov Grímsey... a zejména tajemné a obtížně přístupné islandské vnitrozemí, jehož cesty se otevírají pouze na několik týdnů v roce.
Najdete u nás

Marie Tůmová: HÁČKOVANÉ POHÁDKOVÉ BYTOSTI
(listopad 2016 – prosinec 2016, dětské oddělení centrálního pracoviště)
Výstava je určena nejen dětem, ale také všem milovníkům ručních prací.

TVÁŘE POMOCI
(listopad 2016 – prosinec 2016, pobočka Vajgar - vestibul)
Tváře pomoci návštěvníky zavedou například do Bangladéše, kde mladá Sabina za šicím strojem každý den šije trička pro evropský trh, do Vietnamu za „Otcem stromů“, který sází mangrovníky a předchází tak ničivým dopadům vichřic a záplav. Představí osmiletého Ibrahima ze Sýrie, jenž se svou matkou žije v uprchlickém táboře. Prostřednictvím příběhů Vidy z Ghany či Faustina z Burundi zjistí, proč je tak důležité posilovat roli žen ve společnosti. Spolu s Rinou z Bangladéše si tak budou moci říci: "Společnými silami můžeme něco dokázat!"

Tento projekt byl podpořen z prostředků České rozvojové agentury a Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci Programu zahraniční rozvojové spolupráce ČR.

Dlouhodobé výstavy[ Nahoru ] [ Text ] [ Nabídka ]

[ Nahoru ] [ Text ] [ Nabídka ]© 2013 Městská knihovna Jindřichův Hradec, U Knihovny 1173/II, 377 02 Jindřichův Hradec, tel.: 384 361 573 intranet | webmaster | mapa stránek | rss | wap | kontakty