Městská knihovna Jindřichův Hradec

Hlavní stránka > Pořádané akce sobota 25. března 2017  

[ Nabídka ]

Pořádané akce v knihovně

Zde najdete výpis akcí (přednášky, setkání) pořádaných v poslechovém sále knihovny. Výstavy jsou instalovány v suterénu a na chodbě v prvním patře.

Informace o pořádaných akcích můžete získat také ve formátu RSS.

Akce

PhDr. Jiřina Psíková: PETR VOK - ŽIVOT A OSUDY RENESANČNÍHO KAVALÍRA
(29.3.2017 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J.Hradec)
Petr Vok žije svůj "druhý" život v beletrii a filmech. Jaké byly ale skutečné lásky Petra Voka? Láska ke knihám, k umění, matce Anně, manželce Kateřině z Ludanic, cestování, jižním Čechám, zejména pak k Bechyni, Jindřichovu Hradci a Třeboni, k vínu...
Plakát

Vít Vurst: BOLÍVIE, ZEMĚ CHUDÁ I BOHATÁ
(5.4.2017 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J.Hradec)
Knihovna zve na cestopisný dokument o zemi pro nás vzdálené i exotické, kterou obývají potomci dávných vyspělých latinskoamerických civilizací.
Plakát

Mgr. Jan Mikeš: JINDŘICHOHRADECKÝ HRAD A ZÁMEK
(13.4.2017 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J.Hradec)
Zájemci o historii jistě ocení setkání s kastelánem Státního hradu a zámku Jindřichův Hradec, který nás seznámí s historií i současností dominanty našeho města.
Plakát

Ondřej Valsa: MOUNT ATHOS
(19.4.2017 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J.Hradec)
Vyprávění o návštěvě pravoslavné SVATÉ HORY, kde dodnes žijí tradice zaniklé byzantské říše. Poloostrov je sice součástí Řecka, ale již od roku 1054 má svou autonomii, je obýván 1400 mnichy ve dvaceti klášterech a nesmí sem žádné ženy. Navštívit Athos - to je návrat o tisíc roků zpět.
Plakát

Mgr. Vladislav Burian: JINDŘICHOHRADECKO OČIMA ARCHEOLOGA
(27.4.2017 – 17:00 hod., poslechový sál MěK J.Hradec)
Přednáška Mgr. Vladislava Buriana, archeologa Muzea Jindřichohradecka, o nejzajímavějších objevech z jeho dosavadních výzkumů a terénních průzkumů. Představení lokalit Jindřichův Hradec, Třeboň, Slavonice, Dačice a Kardašova Řečice, včetně zaniklých vesnic, hrádků a tvrzí na území našeho regionu.
Plakát

Dlouhodobé akce

Výstavy

Krátkodobé výstavy

Kateřina Cichrová a Ludmila Ourodová: KULTURNÍ DĚDICTVÍ - 25 LET SPOLUPRÁCE JIHOČESKÝCH A BRITSKÝCH PAMÁTKÁŘŮ
(od 17. února 2017 – duben 2017, suterén MěK J.Hradec)
Výstava přibližuje 25 let spolupráce jihočeských a britských pracovníků v památkové péči, díky níž si nejen vzájemně předávali cenné zkušenosti v oblasti péče o sbírkové předměty hradů a zámků či organizování edukačních programů, ale byla mimo jiné ve Velké Británii založena organizace Přátelé českých památek - The Friends of Czech Heritage, jejíž patronkou je světoznámá architektka Eva Jiřičná.

Realizováno ve spolupráci s NPÚ České Budějovice .

Tomáš Kotouč: PODMOŘSKÝ SVĚT
(březen 2017 – duben 2017, I. patro MěK J.Hradec)
Zveme na fotografie zobrazující nejen žraloky a velké mořské tvory, ale i mikrosvět neuvěřitelných barev skrytých pod mořskou hladinou.
Medailon Tomáše Kotouče
Webové stránky klubu Tethys

LESY A PŘÍRODA KOLEM NÁS
(březen 2017 – duben 2017, I. patro a chodba CP MěK J.Hradec; pobočka Vajgar)
Navštivte výstavu dětských prací výtvarné soutěže "Lesy a příroda kolem nás". Kresby vznikly ve spolupráci s místními základními školami.
Více informací ZDE
centrální pracoviště
pobočka Vajgar

Dlouhodobé výstavy[ Nahoru ] [ Text ] [ Nabídka ]

[ Nahoru ] [ Text ] [ Nabídka ]© 2013 Městská knihovna Jindřichův Hradec, U Knihovny 1173/II, 377 02 Jindřichův Hradec, tel.: 384 361 573 intranet | webmaster | mapa stránek | rss | wap | kontakty