Městská knihovna Jindřichův Hradec

Hlavní stránka > Pořádané akce pátek 9. prosince 2016  

[ Nabídka ]

Pořádané akce v knihovně

Zde najdete výpis akcí (přednášky, setkání) pořádaných v poslechovém sále knihovny. Výstavy jsou instalovány v suterénu a na chodbě v prvním patře.

Informace o pořádaných akcích můžete získat také ve formátu RSS.

Akce

Šimon Heller: VÝCHODNÍ AFRIKA
(14.12.2016 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J.Hradec)
Nechte se opět pozvat mladým cestovatelem Šimonem Hellerem na africký kontinent, konkrétně do rovníkové Ugandy a genocidou zasažené Rwandy.
Webové stránky Šimona Hellera
Plakát

Spolufinancováno Ministerstvem kultury v rámci programu "Knihovna 21. století"

Václav Zajíc: NEJEN O ZÁVODĚNÍ NA HAVAJI
(5.1.2017 – 17:30 hod., poslechový sál MěK J.Hradec)
Po úspěšné kvalifikaci na světovém poháru v terénním triatlonu Xterra absolvoval Václav Zajíc na podzim roku 2015 Mistrovství světa na ostrově Maui na Havaji. Kromě sportovních zážitků sbíral i ty cestovatelské a projel ostrov křížem krážem.
Plakát

Mgr. Tomáš Klimek Ph.D.: KARLOVY ČECHY EVROPSKÝM DOPRAVNÍM CENTREM?
(11.1.2017 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J.Hradec)
Přednáška na téma vývoje tras dálkových cest a způsobů dopravy ve středověku ve vztahu ke změnám české společnosti ve 13. a 14. století a ambiciózní politice Karla IV.
Plakát

Libor Drahoňovský: TOULKY ČESKOBUDĚJOVICKEM
(18.1.2017 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J.Hradec)
Během besedy se nejprve zastavíme v Českých Budějovicích, povíme mnohé zajímavosti o jejich historii a památkách. Velká část prezentace bude věnována malebným statkům a lidové architektuře v okolních vsích.
Vice informací naleznete ZDE
Webové stránky Libora Drahoňovského.
Plakát

Mgr. Jiří Cukr: PROCHÁZKA PO ZŘÍCENINÁCH JIHOČESKÝCH HRADŮ
(26.1.2017 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J.Hradec)
Společně navštívíme prostřednictvím současných fotografií, dobových vyobrazení a dalších zajímavostí všechny hradní zříceniny na území Jihočeského kraje (celkem 28 lokalit). Zavítáme na známé objekty (Dívčí kámen, Helfenburk, Choustník, Landštejn, Pořešín, Vítkův kámen), ale podrobně prozkoumáme také místa méně známá (Karlův hrádek, Příběnice, Střela, Šelmberk, Vitějovice) či zcela neznámá (Bílkov, Fuglhaus, Křikava, Sokolčí, Údolský hrádek). Poodkryjeme jejich historii, poznáme dávné majitele, stavební vývoj, zajímavé detaily, pověsti, ale také ryze praktické věci jako dostupnost či atraktivitu pro dnešního turistu.
Plakát

Dlouhodobé akce

Výstavy

Krátkodobé výstavy

Zdeňka Študlarová: O ŽIVOTĚ A DÍLE KARLA IV.
(listopad 2016 – prosinec 2016, suterén MěK J.Hradec)
Letošní výročí 700 let narození krále Karla IV. si připomínají v mnoha městech naší republiky. Jedním z míst je také jindřichohradecká knihovna.
Textové podklady pro výstavní panely napsala Mgr. Jana Mazáčková, Ph.D.

Akce je finančně podpořena Ministerstvem kultury z grantu Knihovna 21. století a Jihočeským krajem.

KDO SI HRAJE, NEZLOBÍ
(listopad 2016 – prosinec 2016, I. patro MěK J.Hradec)
Výstava mapuje Sportovní hry seniorů Jihočeského kraje 2015. Zhotovili studenti oboru Užitá fotografie a média, Střední uměleckoprůmyslové školy sv. Anežky České z Českého Krumlova.
Více informací ZDE.

Jan Sucharda: ISLANDSKÁ KRAJINA
(listopad 2016 – prosinec 2016, I. patro MěK J.Hradec)
Zveme na výstavu fotografií Jana Suchardy, který navštívil nejenom všechna turisticky známá místa, ale procestoval i oblasti, kam zavítá jenom velmi malé procento návštěvníků - Západní fjordy, Východní fjordy, ostrov Grímsey... a zejména tajemné a obtížně přístupné islandské vnitrozemí, jehož cesty se otevírají pouze na několik týdnů v roce.
Najdete u nás

Marie Tůmová: HÁČKOVANÉ POHÁDKOVÉ BYTOSTI
(listopad 2016 – prosinec 2016, dětské oddělení centrálního pracoviště)
Výstava je určena nejen dětem, ale také všem milovníkům ručních prací.

TVÁŘE POMOCI
(listopad 2016 – prosinec 2016, pobočka Vajgar - vestibul)
Tváře pomoci návštěvníky zavedou například do Bangladéše, kde mladá Sabina za šicím strojem každý den šije trička pro evropský trh, do Vietnamu za „Otcem stromů“, který sází mangrovníky a předchází tak ničivým dopadům vichřic a záplav. Představí osmiletého Ibrahima ze Sýrie, jenž se svou matkou žije v uprchlickém táboře. Prostřednictvím příběhů Vidy z Ghany či Faustina z Burundi zjistí, proč je tak důležité posilovat roli žen ve společnosti. Spolu s Rinou z Bangladéše si tak budou moci říci: "Společnými silami můžeme něco dokázat!"

Tento projekt byl podpořen z prostředků České rozvojové agentury a Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci Programu zahraniční rozvojové spolupráce ČR.

VĚDA A VODA
(leden 2017 – do 17. února 2017, suterén MěK J.Hradec)
Putovní výstavu Věda a voda společně vytvořili vědci - popularizátoři Otevřené vědy a potěší všechny, kdo se chtějí podívat na vodu z pohledu různých vědních oborů. Výstava se snaží pomocí vody, jakožto jednotícího prvku, populární formou představit zajímavosti různých přírodovědných a technických oborů.

Realizováno ve spolupráci s Akademií věd České republiky

NETRADIČNÍ PROPAGACE ČTENÍ A KNIHOVEN
(leden 2017 – únor 2017, I. patro MěK J.Hradec)
Výstava představí různé akce či projekty, které se svým zaměřením snaží o propagaci čtenářství, čtení, knihoven a knihovnictví.

Realizováno ve spolupráci s Městskou knihovnou Havířov.

Karel Blažek: OBRÁZKY A KRESBY PRO RADOST
(leden 2017 – únor 2017, I. patro MěK J.Hradec)
Pro svou první výstavu v Městské knihovně Jindřichův Hradec vybral Karel Blažek perokresby a pastely s motivy zvířat, krajiny a architektury.

Dlouhodobé výstavy[ Nahoru ] [ Text ] [ Nabídka ]

[ Nahoru ] [ Text ] [ Nabídka ]© 2013 Městská knihovna Jindřichův Hradec, U Knihovny 1173/II, 377 02 Jindřichův Hradec, tel.: 384 361 573 intranet | webmaster | mapa stránek | rss | wap | kontakty