Městská knihovna Jindřichův Hradec

Hlavní stránka > Pořádané akce sobota 1. října 2016  

[ Nabídka ]

Pořádané akce v knihovně

Zde najdete výpis akcí (přednášky, setkání) pořádaných v poslechovém sále knihovny. Výstavy jsou instalovány v suterénu a na chodbě v prvním patře.

Informace o pořádaných akcích můžete získat také ve formátu RSS.

Akce

LITERÁRNÍ BESEDA SE SPISOVATELKOU KATEŘINOU TUČKOVOU
(5.10.2016 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J.Hradec)
Zveme Vás na autorské čtení a besedu s nezávislou kurátorkou, spisovatelkou a držitelkou Ceny čtenářů Magnesia Litera.
Najdete u nás
Plakát


Hanka Hosnedlová: S BÁGLEM PO SVĚTĚ
(6.10.2016 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J.Hradec)
Beseda se spisovatelkou, novinářkou a trampkou v jedné osobě o jejích knihách a zážitcích z cest po světě. Součástí besedy bude i promítání fotografií z Ameriky, Kanady, Aljašky, Austrálie, Thajska...
Najdete u nás
Plakát

RNDr. Tomáš Ditrich, Ph.D. : OCHRANA PŘÍRODY Z HLEDISKA VÝCHOVY A VZDĚLÁVÁNÍ
(13.10.2016 – 17:30 hod., poslechový sál MěK J.Hradec)
Chceme-li brát ochranu přírody vážně, musí se dotýkat nejen motivovaných dobrovolníků a profesionálů z akademických, úředních, neziskových i firemních sfér, ale (a především) nemotivované široké veřejnosti... více zde.
Přednáška ve spolupráci s občanským sdružením Hamerský potok.
Plakát

Šimon Heller: EXPEDICE ZÁPADNÍ SAHARA
(19.10.2016 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J.Hradec)
Chcete vědět jak to vypadá v gambijském vězení? Pak si přijďte poslechnout vyprávění českobudějovického cestovatele. Šimon Heller se na své cestě po Západní Africe (Maroko, Mauritánie, Západní Sahara, Senegal, Gambie) ocitl v cele předběžného zadržení kvůli lékárničce, obsahující v Gambii zakázaný lék lexaurin. Během svého pobytu byl svědkem svérázných metod gambijské policie.
Plakát

Dionýz Bezák: DIAGNOSTIKA DLE ČÍNSKÝCH A JAPONSKÝCH TRADIC
(26.10.2016 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J.Hradec)
Lektor Dionýz Bezák, který se 16 let aktivně věnuje čínské a alternativní medicíně - akupunktuře, baňkování, moxování..., doplní zajímavé informace praktickými ukázkami řešení dlouhodobých pohybových a zdravotních problémů, jako jsou odstranění bolesti zad, krku, hlavy atd.
Plakát

Kateřina Karásková: KDE ŽENY VLÁDNOU: cestopisná projekce
(27.10.2016 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J.Hradec)
Že Amazonky dávno vymřely? Hloupost! Vítejte ve společnostech, kde mají navrch ženy. Poznáte mexické indiánky, které své muže překonávají nejen inteligencí, ale i objemem. V Indonésii prozkoumáte jediný muslimský matriarchát. Vysoko v čínských Himálajích navštívíte nejromantičtější etnikum na světě. A nakonec se na severovýchodě Indie seznámíte s nenápadným kmenem, jehož muži zoufale bojují za rovnoprávnost.
Plakát

Dlouhodobé akce

Certifikovaná trenérka paměti Olga Šenoldová: HRÁTKY S PAMĚTÍ: pravidelné úterní kurzy pro veřejnost
(od října 2016 – do prosince 2016, poslechový sál MěK J.Hradec)
Seznámíte se s tím, jak funguje naše paměť, naučíte se používat základní mnemotechniky, vyzkoušíte si různá koncentrační cvičení, dozvíte se, jak různé faktory našeho životního stylu mohou zasahovat do kvality paměti, naučíte se kreativnímu přístupu k věci a v neposlední řadě poznáte nové lidi, z kterých se možná stanou Vaši známí nebo i přátelé.

Termíny: 4.10., 11.10., 18.10., 25.10., 1.11., 8.11., 15.11., 22.11., 29.11., 6.12. 2016 / dopolední kurzy od 10:00 do 11:30 hod., odpolední kurzy od 16:00 do 17:30 hod.

Kurzy mají omezenou kapacitu, zájemci se mohou hlásit u lektorky Olgy Šenoldové ve studovně městské knihovny nebo na e-mailu: osenoldova@knihjh.cz

Těšíme se na Vás!

Výstavy

Krátkodobé výstavy

Jaroslava Chlupáčová: MANDALY TROCHU JINAK
(září 2016 – říjen 2016, I. patro MěK J.Hradec)
Magické kruhy, jejichž střed je bodem jednoty a dokonalosti, to jsou mandaly. Jejich prostřednictvím si můžeme ujasnit své pocity, usnadnit život a dokonce i léčit. A právě mandaly nabízí výstava, která bude po prázdninách k vidění v městské knihovně. Autorkou je Jaroslava Chlupáčová, která se milovníkům umění představila již výstavou Obrázky pro duši (září až říjen 2015).

SUPERHRDINOVÉ KOLEM NÁS
(září 2016 – říjen 2016, pobočka Vajgar - vestibul)
Pod hlavičkou projektu Otevřená věda IV. vznikla výstava znázorňující vědecké pracovníky z ústavů Akademie věd České republiky jako komiksové superhrdiny, kteří bojují každý den svého pracovního života v nejrůznějších odvětvích vědy. Vědci jsou ztvárněni právě jako superhrdinové, o nichž jen málokdo tuší, co je vlastní podstatou jejich pracovní náplně...

Realizováno ve spolupráci s Akademií věd České republiky

Josef Böhm: FOTKY S VŮNÍ BENZÍNU
(říjen 2016 – suterén MěK J.Hradec)
Kolekce fotografií z nejrůznějších automobilových srazů a výstav historických vozidel, ale i sběratelských malých modelů autíček.

Kateřina Karásková a Simon Bird: KDE ŽENY VLÁDNOU
(říjen 2016 – I. patro MěK J.Hradec)
Že Amazonky dávno vymřely? Hloupost. Vítejte ve společnostech, kde mají navrch ženy! Výstavu tvoří vybrané malby a kresby z ilustrovaného cestopisu "Kde ženy vládnou". Všechny vznikaly během pobytů autorů v „ženských kmenech“: mezi Zapotéky z Tehuantepecké šíje (Mexiko), národem Minangkabau (Indonésie), Mosuy (Čína) a kmenem Khásí (severovýchodní Indie).
Plakát

Dlouhodobé výstavy[ Nahoru ] [ Text ] [ Nabídka ]

[ Nahoru ] [ Text ] [ Nabídka ]© 2013 Městská knihovna Jindřichův Hradec, U Knihovny 1173/II, 377 02 Jindřichův Hradec, tel.: 384 361 573 intranet | webmaster | mapa stránek | rss | wap | kontakty