Městská knihovna Jindřichův Hradec

Hlavní stránka > Pořádané akce středa 24. srpna 2016  

[ Nabídka ]

Pořádané akce v knihovně

Zde najdete výpis akcí (přednášky, setkání) pořádaných v poslechovém sále knihovny. Výstavy jsou instalovány v suterénu a na chodbě v prvním patře.

Informace o pořádaných akcích můžete získat také ve formátu RSS.

Akce

Ing. Petr Hesoun ; Aleš Kůrka, DiS: OCHRANA PŘÍRODY Z HLEDISKA STÁTNÍ SPRÁVY A MAJITELŮ DOTČENÝCH POZEMKŮ
(22.9.2016 – 17:30 hod., poslechový sál MěK J.Hradec)
Ochrana přírody je často chápána velmi zjednodušeně jako ochrana stromů, nebo "nějakých kytiček, žabiček a brouků". To je ale jenom část ochrany přírody. Úkolem úředníka v tomto oboru proto není jen rozhodovat o žádostech, které mu přijdou na stůl, ale ve velké míře i vysvětlovat vztahy v krajině a společenstvech (ekosystémech). Bez posouzení těchto vztahů je rozhodování o jednotlivých stromech, rostlinách, zvířatech či lidských záměrech velmi zkreslené a často postrádá logiku. Každý les a každý rybník a potok jsou trochu jiné a nelze o nich rozhodovat podle jedné šablony.
Přednáška ve spolupráci s občanským sdružením Hamerský potok.
Plakát

LITERÁRNÍ BESEDA SE SPISOVATELKOU IRENOU DOUSKOVOU
(29.9.2016 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J.Hradec)
V rámci besedy bude Irena Dousková číst ze svého posledního románu Medvědí tanec a samozřejmě nebude chybět prostor pro dotazy a autogramiádu.
Najdete u nás
Plakát

Dlouhodobé akce

Výstavy

Krátkodobé výstavy

ZDENĚK BURIAN - MALÍŘ ZTRACENÉHO ČASU
(červen 2016 – srpen 2016, I. patro MěK J.Hradec)
Vystavené reprodukce ilustrací tohoto velkolepého malíře nebudou divákům jistě neznámé. S jeho ilustracemi a obálkami knih a časopisů se setkal snad každý. Ilustroval česká vydání ke knihám Jaroslava Foglara, Eduarda Štorcha, Jacka Londona a třeba i Julese Verna. Také proto je příhodné vychutnat si jeho tvorbu právě v prostorách knihovny. Díky této putovní výstavě si mohou diváci připomenout napínavé příběhy, které Zdeněk Burian zhmotnil ve své tvorbě.

Realizováno ve spolupráci s panem Josefem Ptáčkem a Památníkem národního písemnictví.
Plakát

GENIUS LOCI JIHOČESKÉ KRAJINY
(12.7.2016 – září 2016, suterén MěK J.Hradec)
Výstava amatérských fotografií seniorů a zdravotně postižených občanů je tematicky zaměřena na malebnou jihočeskou krajinu a její prchavé proměny v různých ročních obdobích.

Výstavu poskytl Akademický klub třetího věku Aktiv

Jaroslava Chlupáčová: MANDALY TROCHU JINAK
(září 2016 – říjen 2016, I. patro MěK J.Hradec)
Magické kruhy, jejichž střed je bodem jednoty a dokonalosti, to jsou mandaly. Jejich prostřednictvím si můžeme ujasnit své pocity, usnadnit život a dokonce i léčit. A právě mandaly nabízí výstava, která bude po prázdninách k vidění v městské knihovně. Autorkou je Jaroslava Chlupáčová, která se milovníkům umění představila již výstavou Obrázky pro duši (září až říjen 2015).

SUPERHRDINOVÉ KOLEM NÁS
(září 2016 – říjen 2016, pobočka Vajgar - vestibul)
Pod hlavičkou projektu Otevřená věda IV. vznikla výstava znázorňující vědecké pracovníky z ústavů Akademie věd České republiky jako komiksové superhrdiny, kteří bojují každý den svého pracovního života v nejrůznějších odvětvích vědy. Vědci jsou ztvárněni právě jako superhrdinové, o nichž jen málokdo tuší, co je vlastní podstatou jejich pracovní náplně...

Realizováno ve spolupráci s Akademií věd České republiky

KVĚTINOVÉ POHLEDNICE
(září 2016 – I. patro MěK J.Hradec)
Výstava pohlednic s květinovými motivy nám připomene dobu, kdy přání k svátkům a narozeninám byla neodmyslitelně spojena se zasláním krásného pohledu s přáním. Uvidíte různé druhy květin s nápaditým aranžováním, ale i luční kvítí v jednoduché vazbě.

Pohlednice ze soukromé sbírky Veroniky Lorencové

Dlouhodobé výstavy[ Nahoru ] [ Text ] [ Nabídka ]

[ Nahoru ] [ Text ] [ Nabídka ]© 2013 Městská knihovna Jindřichův Hradec, U Knihovny 1173/II, 377 02 Jindřichův Hradec, tel.: 384 361 573 intranet | webmaster | mapa stránek | rss | wap | kontakty