Městská knihovna Jindřichův Hradec

Hlavní stránka > Pořádané akce středa 25. května 2016  

[ Nabídka ]

Pořádané akce v knihovně

Zde najdete výpis akcí (přednášky, setkání) pořádaných v poslechovém sále knihovny. Výstavy jsou instalovány v suterénu a na chodbě v prvním patře.

Informace o pořádaných akcích můžete získat také ve formátu RSS.

Akce

Josef Hrdinka: KDYŽ UDEŘÍ VÁŽNÁ NEMOC
(26.5.2016 – 16:30 hod., poslechový sál MěK J.Hradec)
Když přijde vážná nemoc, je to šok pro pacienta i jeho rodinu. Původní hodnoty přestávají platit, přichází strach o život. Jak reagovat v takových chvílích, radí křesťanský psycholog Josef Hrdinka.
Plakát

Mgr. Petr Urban, Ph.D.: OCHRANA PŘÍRODY Z HLEDISKA FOLOSOFIE A ETIKY
(31.5.2016 – 17:30 hod., poslechový sál MěK J.Hradec)
Přednáška ve spolupráci s občanským sdružením Hamerský potok.
Více informací zde.
Plakát

Dlouhodobé akce

Výstavy

Krátkodobé výstavy

ŽIVOT A DOBA SPISOVATELE KARLA ČAPKA
(duben 2016 – květen 2016, I. patro MěK J.Hradec)
Na dvaceti závěsných panelech v časové i tematické posloupnosti se návštěvník seznámí s osobností Karla Čapka v mnoha rovinách - nejen v těch často citovaných, ale i v dalších, méně oficiálních, a to jednoduchou a přitažlivou formou. Vedle připomenutí autorova dramatického a prozaického díla známého a překládaného ve světě (R.U.R., Bílá nemoc, Válka s mloky…) je tu zpracována i jeho činnost novinářská, občanské postoje, přátelské a milostné vztahy, záliby...

Amálie Buřilová: DUŠE FOTOGRAFIE
(duben 2016 – květen 2016, I. patro MěK J.Hradec)
Na svých fotografiích většinou zachycuje detaily květin, stromy, roční období v přírodě, koloběh života.
Plakát

Vojtěch Zimmermann: KAŽDÝ MÁ PRÁVO DĚLAT CO HO BAVÍ
(květen 2016 – červen 2016, suterén MěK J.Hradec)
Žák 3. ZŠ Vojtěch Zimmermann, kterého velmi baví fotografování a tomuto koníčku se naplno věnuje, představí své fotografie Jindřichova Hradce a okolí.
Plakát

KAREL IV. OČIMA DĚTÍ
(květen 2016 – červen 2016, pobočka Vajgar - vestibul)
V květnu letošního roku se celá republika zapojí do oslav výročí narození jedné z nejdůležitějších osobností v českých dějinách. Připomeneme si 700. výročí od narození Otce vlasti, českého krále a císaře Svaté říše římské Karla IV.. Ani naše knihovna nebude výjimkou a toto významné jubileum přiblíží našim návštěvníkům tematická výstava výtvarných prací žáků 4 ZŠ.

ZDENĚK BURIAN - MALÍŘ ZTRACENÉHO ČASU
(červen 2016 – srpen 2016, I. patro MěK J.Hradec)
Vystavené reprodukce ilustrací tohoto velkolepého malíře nebudou divákům jistě neznámé. S jeho ilustracemi a obálkami knih a časopisů se setkal snad každý. Ilustroval česká vydání ke knihám Jaroslava Foglara, Eduarda Štorcha, Jacka Londona a třeba i Julese Verna. Také proto je příhodné vychutnat si jeho tvorbu právě v prostorách knihovny. Díky této putovní výstavě si mohou diváci připomenout napínavé příběhy, které Zdeněk Burian zhmotnil ve své tvorbě.

Realizováno ve spolupráci s panem Josefem Ptáčkem a Památníkem národního písemnictví.

Dlouhodobé výstavy[ Nahoru ] [ Text ] [ Nabídka ]

[ Nahoru ] [ Text ] [ Nabídka ]© 2013 Městská knihovna Jindřichův Hradec, U Knihovny 1173/II, 377 02 Jindřichův Hradec, tel.: 384 361 573 intranet | webmaster | mapa stránek | rss | wap | kontakty  
 SMS brana, MMS brana - SMSmidlet